Hansapank ostis Vene pisipanga litsentsi pärast

Annika Matson 27. september 2004, 00:00

Pisipanga ostu kasuks Venemaal rääkis asjaolu, et uue panga loomisel oleks pangalitsentsi saamiseks Venemaal tulnud oodata järgmise aasta lõpuni.

?Enam väiksemat panka polnud mõtet osta,? kommenteeris ostu Venemaal Hansapanga juht Indrek Neivelt.

?Kui Hansapank oleks ise Venemaal panka asutama hakanud, oleks nad litsentsi saanud heal juhul järgmise aasta lõpuks, tänu selle väikse panga ostmisele on neil litsents olemas järgmisest aastast,? ütles Suprema vanemanalüütik Triin Palge.

Ka Austria panga CA-IB pangandussektori analüütik Erda Sait on kindel, et selle sammu kasuks otsustas pank litsentsi pärast. ?Hansapank näitas investoritele, et tal on Venemaa plaaniga tõsi taga,? kommenteeris Sait, kes soovitab aktsiat hoida. Hinnasiht väärtpaberile on tal 6,8 eurot (106,4 krooni).

Neivelt tõdes börsiteates, et analüüsiti erinevaid alternatiive Venemaa turule sisenemiseks ning leiti, et panga ostmine on kõige ajasäästlikum ning efektiivsem variant. Tehingu lõplik vormistamine peaks jääma 2005. aasta esimesse kvartalisse. Tegutsemist Venemaa turul alustatakse tuleval aastal oma nime all.

?Venemaal on Hansapanga juhtide sõnul töökultuuriga probleeme ja mõnes suuremas pangas oleks võinud peidus olla mitu luukeret,? ütles Palge ning lisas, et väikses pangas ehk olukord nii hull ei ole.

Juuni lõpu seisuga moodustasid Hansapanga grupi varad kokku 7308,6 mln eurot. Kvesti varad olid sama kuupäeva seisuga 2,2 mln eurot ehk 0,03% Hansapanga varadest.

?Tundub ka, et Kvesti orienteeritus korporatiivklientidele sobib Hansale hästi, kuna plaanide kohaselt kavatses Hansa Venemaal esialgu pakkuda pangateenust ettevõtetele,? tõdes Palge.

Hansapank allkirjastas reedel Moskvas Kvesti panga ostulepingu. Hansapank tasub Kvesti 100% aktsiate eest ligi 3,4 miljonit dollarit (43,8 mln krooni), aktsiate täpne hind määratakse tehingu jõustumise päeval, teatas firma börsile. Tehingu jõustumine sõltub heakskiidu saamisest Venemaa keskpangalt ja finantsinspektsioonilt.

?Hansapanga senine tegevus Venemaa liisinguturul on olnud edukas ja soovime pakkuda klientidele ka muid finantsteenuseid,? ütles Hansapanga Venemaa äriüksuse tegevdirektor Druvis Murmanis.

Kvesti ost võimaldab Murmanise sõnul pakkuda klientidele kõiki olulisemaid pangateenuseid. Üheks esmaseks ülesandeks on Hansapanga infosüsteemi rakendamine. Lähitulevikus on lisaks Moskva kontorile kavas avada pangakontorid ka Peterburis ning Kaliningradis.

Moskvas peamiselt korporatiivkliente teenindava Kvesti bilansimaht oli 30. juuni seisuga 2,2 miljonit eurot ning omakapital 1,3 miljonit eurot.

2002. aastal laiendas Hansapank oma tegevust Venemaale, kus keskendutakse grupi Balti, Skandinaavia ning Vene äriklientide teenindamisele.

Hansapanga grupi Venemaa laenuportfell ulatus selle aasta juuni lõpu seisuga 180 miljoni euroni. Grupi nägemuse kohaselt võiks Venemaa äriüksuse osakaal keskpikas perspektiivis kasvada kuni 10%ni grupi varadest.

Hansapanga omandatava Vene pisipanga Kvesti kasum kasvas eelmisel aastal 41 protsenti, 4,223 mln rublale.

Pank paistab vastavat Venemaa keskpanga kehtestatud usaldusnormatiividele. Moskva piirkonnas firmakliente teenindav pank pole viie aastaga madalalt baasilt suutnud suurele kasvule vaatamata märkimisväärset tegevust arendada. Pangal on algeline elektrooniline pank, mis võimaldab teostada Venemaa-siseseid ja välismakseid ning valuutat vahetada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing