Saaremaa Laevakompanii leppis ministeeriumiga tingimustes kokku

Sirje Niitra 27. september 2004, 00:00

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt kõnelusi juhtinud kantsler Marika Priske ütles, et neljapäeva õhtul toimunud kohtumisel (Saaremaa Laevakompanii) SLK omaniku Vjat?eslav Leedoga jõuti esmakordselt teineteisemõistmiseni. Reedel lepiti kokku, et täna pealelõunal kirjutatakse alla kauaoodatud liinileping.

Leping praamiteenuse osutamiseks Virtsu?Kuivastu ja Rohuküla?Heltermaa liinil sõlmitakse SLKga varem kõne all olnud ühe aasta asemel kaheks aastaks. ?Siis on aega ka SLK ja Tallinna Sadama ühisfirma loomisega tegeleda,? lausus kantsler.

Priske sõnul käidi kõnelustel läbi kõik vaidlusalused punktid ja lepiti kokku liinilepingu sõnastuses. Tõenäoliselt sõlmitakse SLKga leping kõnealuste liinide teenindamiseks kuni 1. jaanuarini 2007. Dotatsiooni määramisel lähtutakse 75 miljoni krooni suurusest baasist aastas, kuid fikseeritakse ka riskitegurid, nagu näiteks kütusehinna või sadamatasude muutus ja ohutusnõuete suurenemine, mille puhul on võimalik toetussumma üle vaadata, rääkis Priske.

Priske sõnul jätkub liiklus nendel laevaliinidel samadel tingimustel ka pärast 1. oktoobrit ja piletihinnad ei tõuse.

Leedo ütles reede õhtul, et enne, kui leping pole alla kirjutatud, pole midagi kindlat, kuid suured erimeelsused on nüüd lahendatud. ?Enam pole ühtegi sellist lahkheli, mille pärast tasuks lahingusse tormata,? lausus ta. Laevafirma omaniku hinnangul on viimane dialoog ministeeriumiga väga hea olnud: ?Saime rääkida ja hirmud vastastikku maha võtta. Olen nüüd tükk maad rahulikum, sest seda, mida kardeti, ei juhtunud.?

Leedo hinnangul on laevafirmal ja ministeeriumil ühist huvi selleks liiga palju, et mitte kokkuleppele jõuda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing