Soome Image Wear tahab Eesti tööriieteturul kolmandikulist turuosa

27. september 2004, 10:50

Sügisel Soome tööriiete tootja Image Weari omandisse läinud A G Textile tahab oma turuosa Eestis suurendada seniselt 25%lt 30-35%ni, kirjutab Kauppalehti.

Intervjuus Soome majanduslehele ennustas Image Weari välistegevuse eest vastutav Matti Nelonen, et Eesti tööriieteturg kasvab lähiaastatel 10-15 protsendilise kiirusega. ?Eestis pole tööstusettevõtted seni eriti kasutanud ühtset tööriietust. Nüüd on see hetk saabunud ja üha enam ettevõtteid tellivad kvaliteetset riietust, mis on turvaline ning loob ka ühtekuuluvustunnet,? lausus Nelonen.

Tööriietust valmiustab Eestis sadakond ettevõtet, neist pool tosinat suuremat.

Tamperes asuval Image Wearil on Eestis 320, Soomes 180 ja Venemaal 30 töötajat. Lisaks on Eestis pea 30 allhankijat.

Tööriideid tootva ASi A G Textile eestlastest osanikud müüsid oma osaluse sel sügisel Soome juhtivale töörõivaste tootjale Image Wear Oy, kellele kuulus juba varem kolmandik ettevõttest. A G Textile ülejäänud omanikud olid samuti kolmandikuliste osalustega Heiti Allmäe ja Olar Gofman. Tehingu hinda pooled ei teatanud.

Sama tehinguga siirdus AS A G Kaubanduse tööriiete müügi- ja turundusosakond tervikuna ASi A G Textile koosseisu. A G Textile"i kõik 300 töötajat jätkavad uue omaniku teenistuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing