PM: Ebakindel tulevik pidurdab Tarkoni tootmise laienemist

28. september 2004, 08:07

Tarkon otsustas pidurdada tootmise laiendamist, kuna ühe suurema Rootsi tellija omanikevahetus muutis küsitavaks osa loodetud tellimusi.

Kevadel kavatses elektroonika- ja peenmehaanikafirma Tarkon investeerida tühjalt seisnud tootmishooneisse Puiestee ja Staadioni tänava nurgal aasta lõpuks ligi 15 miljonit krooni, tekitades juurde 5000 ruutmeetrit tootmis- ja laopinda.

Tarkoni juhatuse esimehe Villu Ehrlichi kinnitusel on tänaseks hoonekompleksis küll kasutusel üle 3000 ruutmeetri laopinda, kuid tootmisse on investeeritud minimaalselt. 15 miljoni asemel on kulutatud umbes kolm korda väiksem summa, kirjutab Postimees.

«Arendus pole otseselt seisatud,» ütles Tarkoni aktsionär ja nõukogu liige, Tartu Teaduspargi juhataja Toomas Noorem. «Aga me ei tegele sellega aktiivselt, sest paari kliendiga käivad läbirääkimised.»

Villu Ehrlichi sõnul on Tarkonil sadakond partnerit, kelle tellimusi täidetakse. Neist tosinkond on suurtellijad, kelle tellimused moodustavad lõviosa Tarkoni käibest.

«Üks neist suurtellijaist on praegu küsimärgi all,» tõdes Ehrlich. «Nad on tekitanud meis teatud kahtlusi. Kuna firmas toimus omanikevahetus, pole me kindlad, et nende tellimused, millesse kevadel uskusime, jätkuvad.»

Ehrlich ei soostunud avaldama mainitud partneri nime, kuid kinnitas, et see pole Skandinaavia üks suurimaid küttesüsteemide tootjaid Tour Andersson ega Rootsi kaablifirma Wiking, kes mõlemad kuuluvad suurtellijate nimistusse.

Kummatigi on Ehrlichi kinnitusel reaalne, et Tarkon suudab tänavu umbes 260 miljoni krooni suuruse käibe juures teenida vähemalt kümme miljonit krooni kasumit. Mullu oli firma viie miljoni krooniga kahjumis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing