Arvuti aitab paberiteta komplekteerida

Silver Alamaa 29. september 2004, 00:00

Testide käigus on selgunud, et ainult 20% komplekteerijate tööajast on produktiivne, ülejäänud 80% kulub artiklite nimekirja lugemiseks ja artiklite otsimiseks. Tellimuse tavalisel teel komplekteerimise vead ilmnevad hiljem kliendi juures. Mida see endaga kaasa toob? Klient on pahane, kaup saadetakse tagasi, kauba saatja peab kauba tagasi võtma, selle üle kontrollima, kauba uuesti oma lattu arvele võtma, uue kauba komplekteerima ja selle uuesti kliendile saatma ? kulud on suured.

Tellimuse kogumiseks ei pea laos ringi tõttama, tellimusnimekiri näpus.

Pick-by-Light-süsteem koosneb peaarvutist, mis saadab töödeldava tellimuse nimekirja riiulisüsteemile integreeritud LCD-ekraanidesse. Pick-by-Light on võimalik integreerida tavalise moodulriiulisüsteemiga, aluseriiulisüsteemiga või nn elava laoga.

Tellimuse korjajal on mõlemad käed vabad kauba komplekteerimiseks, tellimuse nimekirja ei ole. Korjaja käib riiuliridade vahel ja kui numbertuluke läheb põlema, tuleb võtta nii mitu toodet, kui palju number näitab, ning vajutada pärast tooteartiklite võtmist ekraani kõrval olevale nupule, et saata arvutile signaal operatsiooni sooritatuse kohta. Arvuti leiab lühima tee järgmise korjatava toote juurde, kus süttib tulukene.

Kui tellimus on koostatud, prinditakse kauba väljastuse juures arve. Arvutuste kohaselt väheneb pärast Pick-by-Light-süsteemi rakendumist vigade arv 0,1 protsendini ja tellimuste komplekteerimise kiirus suureneb 40%.

Sellest süsteemist saab teha lõputult modifikatsioone. Näiteks võib ühele aadressile paigutada ka mitu ekraani ehk mitu inimest saab samas tsoonis üheaegselt tellimusi komplekteerida: Jüri korjab tooteid roheliste ekraanide põledes ja Mari punaste ekraanide põledes.

Võimalik on ka luua süsteem, kus üks tellimuste komplekteerija korjab ühe ringkäiguga kokku suure arvu tellimusi: kauba komplekteerija ei pea minema järgmise tellimuslehega sedasama toodet samalt aadressilt otsima.

Süsteem sobib, kui tellimused on mahult väikesed ja artiklite nomenklatuur on suur, näiteks raamatute, CDde jne puhul. Kauba komplekteerijal on käru kuni 16 lahtriga: jõudes piki arvuti suunatud marsruuti tellimused komplekteeritud, prinditakse kauba väljastusel korraga välja 16 arvet, millele lahtrite järjekorras lisatakse arved ja saadetakse klientidele.

Pick-by-Light-süsteem sobib igasse lattu, kuid selle tasuvusaeg sõltub lao suurusest ? süsteem tasub end kiiremini suuremas laos.

Pick-by-Light-süsteemi edasiarendus on Pick-by-Voice.

Tellimuse korjaja kannab kõrvaklappe ja mikrofoni, olles ühendatud raadioside abil arvutiga. Pick-by-Voice?i eeliseks on, et ühes tsoonis saab korraga töötada rohkem kui kaks inimest ja peale käte on vabad ka silmad.

Arvuti ütleb riiulirea numbri, siis aadressi ja selle, mitu tükki on mingit artiklit vaja võtta. Tellimuse korjaja võtab arvuti öeldud koguse ja kinnitab seda arvutile kindlate käskudega.

Näiteks ütleb arvuti: 3. riiulirida, 4. sektsioon, 2. riiul, aadressiga 030402... Tellimuse korjaja peab pärast antud asukoha leidmist ütlema aadressi viimase numbri, mis on kontrollnumbriks. Kui ütleb valesti, käsib arvuti otsida õiget aadressi. Kui õigesti, ütleb arvuti koguse. Komplekteerija võtab nõutud koguse ja kordab seda arvutile, pärast seda ütleb arvuti järgmise lähima aadressi. Kui vajalikku kogust ei ole või kaup on riknenud, saab seda arvutile teatada.

Süsteemi saab seadistada erinevatesse keeltesse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing