Baltimaadesse rajatakse ühtne logistikapark

Anne Oja 29. september 2004, 00:00

Logistikapark rajataks Eestisse, Lätti ja Leetu. Igasse Balti riiki luuakse kaasaegne jaotuskeskus kogupindalaga 90 000 ruutmeetrit. Projekt kannab nime BPT Logistic Center Baltic. ?Kõik suuremad rahvusvahelised firmad, mis Balti regioonis ettevõtlusega tegelevad, vajavad siin keskse paigutusega logistikakeskusi,? ütles Baltic Property Trusti tegevdirektor Lars Ohnemus pressiteates.

Loodav logistikapark hakkab teenindama Baltimaid, Põhjamaid ja Läänemere turgu, sh Soomet ja Venemaad.

Kinnisvara arendusfirma SRV tegevdirektori Hiekka Risto sõnul on SRV huvitatud koostööst Baltic Property Trustiga, firmaga, kes otsib võimalusi oma logistika- ja jaotusvõimaluste laiendamiseks.

KOBA hakkab vastutama turustuse eest ja andma pindu üürile rahvusvahelistele ja kohalikele ettevõtjatele ning tarbijatele.

Ühe Eesti suurima toidu- ja esmatarbekaupadele spetsialiseerunud logistikaettevõtte Via 3L juht Ago Raudsepp ütles: ?Tegemist on ambitsioonika plaaniga, sest 90 000 m² on üle kahe korra suurem praegustest Eesti mõistes suurtest laokompleksidest, nagu Liiva ja muud sellised. Samas on Eestis krooniline korralike laopindade nappus.?

Raudsepa sõnul on logistikakeskuse rajamine Eestisse Via 3Lile hea uudis, sest uue logistikakeskuse lisandumine langetab rendihindu.

?Sellest võidame meie ja võidavad meie kliendid,? lisas Raudsepp. ?Oluline lisaväärtus on ka see, kui sama kinnisvara arendaja on võimeline pakkuma renditeenust kõigis kolmes Balti riigis.?

Tänassilma tööstuspargi arendaja Mergo Holding OÜ juhatuse liige Tõnu Soodla ütles, et logistikapargi võtmesõnaks on kliendid.

?Põhimõtteliselt pole logistikapargi rajamine halb idee, kuid see eeldab klientide olemasolu,? kommenteeris Soodla projekti.

Soodla sõnul saab ta nii aru, et Baltic Property Trust endale logistikapargi arendusriski ei võta, kuid ilmselt on tulevasel logistikapargil juba rohkem kui kaks-kolm klienti leitud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing