28. september 2004 kell 12:20

Eesti-Rootsi laevaliinid on jõudsa kasvuga

Reisijate arv Eesti ja Rootsi vahelisel laevaliinil on täna suurem kui kümme aastat tagasi Estline?i parimatel päevadel enne Estonia katastroofi.

Estonia katastroofi aastaks prognoositi reisijate arvuks 330 000, mis ei täitunud. Tänavu peaks reisijate arv Stockholmist ja Kappellskärist kasvama 20% 570 000-le, ütles Väino Konga, Tallink Sverige tegevjuht majanduslehele Dagens Industri. Tuleval aastal küünib reisijate arv prognooside järgi juba 700 000-le, ütleb lehele Tallinki infojuht Marek Mägi. 2003/2004. aasta käibeprognoosid viitavad Mägi sõnul 700 miljonile Rootsi kroonile.

Konkurentidest on jõudsa kasvuga liinile sel reedel oodata Silja Line?i, mis alustab konverentsi- ja kruiisireisidega Stockholmi ja Tallinna vahel. Ka Birka Line plaanib alustada kruiisidega Rootsi ja Eesti vahel üks kord nädalas, kirjutab leht.

Tallinki plaanidest Rootsi liini arendamisel räägib Väino Konga, et enne aasta lõppu langetatakse ilmselt otsus uue aluse ehitamise või ostmise kohta, mis vahetaks välja praegu kõige vanema aluse. Novembrist hakkab Tallink Rootsis välja arendama oma teenindusvõrku ? plaanis on käiku lasta oma bussid, mis loovad ühenduse nelja sihtkohaga Kesk-Rootsis. Tõenäoliselt tuleb ehitada ka veel üks uus hotell.

Samas ütleb Konga, et otsus optsiooni kasutamiseks uue suurlaeva ehitamiseks on edasi lükatud detsembrisse. ?Me näeme, et kontserni majandustulemused ei ole kujunenud niisama tugevaks kui läinud aastal,? ütles ta. Põhjuseks on eelkõige taxfree-kaubanduse kadumine Eesti astumisel Euroopa Liitu.

Hetkel kuum