Hansapank valmistub KredExi garantii kadumiseks

Liis Kängsepp 29. september 2004, 00:00

Hansapanga eluaseme finantseerimise osakonna juhataja Agnes Maki sõnul soovib pank pakkuda alternatiivi selleks, et noored ei peaks KredExi käenduste peatumise tõttu oma kodu soetamisest loobuma või seda edasi lükkama.

?Meie pakkumise puhul ei tehta piiranguid sõltuvalt laenuvõtja vanusest või haridusest, kuid me ei finantseeri selle pakkumise raames näiteks eksklusiivseid ehitisi,? rääkis ta. Makk lisas, et laenuotsuse tegemisel selle pakkumise raames vaatab pank väga konservatiivselt klientide maksevõimet laenu teenindamiseks, võttes arvesse ka võimaliku intressitõusu riski.

Siiani pakkus Hansapank alates 15% omafinantseeringuga laenu uusehitiste finantseerimisel.

Nordea Pank ei plaani massiliselt 10%lise omafinantseeringuga laene andma hakata, see tooks vääramatult kaasa kõrgemad intressimäärad nende laenude puhul, teatas Nordea Panga jaepanganduse juht Toivo Annus.

Annuse sõnul näitab panganduspraktika eluasemelaenude väljastamisel, et laenu suhe tagatisvarasse ei tohiks ületada 75%. Omafinantseering peaks tema sõnul tagama teatud riskipuhvri juhuks, kui majanduskasv aeglustub.

Samas ei välista Annus 10%-liste ja väiksemate omafinantseerimisega eluasemelaenude andmist.

Ühispank pakub lisatagatisi nõudmata kodulaenu omafinantseeringuga alates 15%st, laenu on saanud ka madalama omafinantseeringuga projektid.

?Ühispank on 15%st madalama omafinantseerimise nõudega projekte finantseerinud varem ja teeme seda ka tulevikus,? ütles Ühispanga jaepanganduse divisjoni direktori asetäitja Eerika Vaikmäe-Koit.

Sampo Panga teatel võib nende käest juba praegu saada sõltuvalt lisatagatise väärtusest laenu ka 0%-lise omafinantseeringuga. ?Sampo Pank ei näe põhjust muudatuste tegemiseks kodulaenutoodete põhitingimustes,? sõnas Sampo Panga turundusdirektor Ranno Pajuri.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing