Kohtutäitur müüb Talupidajate keskliidu endise juhi maad

29. september 2004, 16:59

Viljandimaa kohtutäitur Janek Pool müüb Talupidajate keskliidu endise juhi Urmas Ardeli kinnistut, et katta talupidaja vastu tekkinud nõudeid.

Kokku läheb müüki 39,66 ha maatulundusmaad, millele on riigi kasuks seatud täielik käsutamise keelumärge. 2002. aasta oktoobris on kohtutäitur riigi kasuks kandnud kinnistusraamatusse hüpoteegi 0,9 miljoni krooni väärtuses intressimääraga 5%.

Maksehäireregister näitab, et kaks korda on Ardel võlgu jäänud pangale. Maksehäire suurus on jäänud vahemikku 1000-5000 krooni. Hetkel võlgasid üleval pole.

Maa alghind enampakkumisel on 123 tuhat krooni. Kohtutäitur Janek Pooli sõnul võrdub maa alghind Ardeli vastu esitatud nõudega.

?Saan kommenteerida vaid poolte nõusolekul, seda eelkõige Ardeli nõusolekul,? ütles Pool vastuseks küsimusele, kas Ardeli vastu on esitatud maksunõue.

Viljandi talupidajate liidu juhatuse liige Urmas Ardel ei soostunud võla päritolu kommenteerima. Ardel ütles, et müüki läheb maa, mida ta kasutas põllumajanduslikuks tootmiseks. Hetkel Ardel talu ei pea.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing