Kunda tselluloositehase projekteerija samuti Merko, lepingu hinda ei avalikustata

Inno Tähismaa 29. september 2004, 15:52

Kunda tselluloositehase esimese järgu ehitab ja kogu tehase projekteerib Merko Ehitus, lepingu hinda pooled ei avalikusta.

?Ei avalikusta,? kommenteeris Merko Ehituse esimese etapi hinna küsimust ASi Estonian Cell juht Riia Ratnik. Tema sõnul on Merko ka tehase projekteerija. Projekteerimise hinda ei osanud Ratnik öelda.

Ratnik ütles, et kogu ehituse maksumus on 115 miljonit eurot (ligi 1,8 mld kr) ja selle eest paneb peatöövõtja, Saksa ehitusfirma RWE Industrie-Lösungen GmbH püsti haavapuitmassi tehase.

RWE kontaktisik Eestis Tõnis Lõvi ütles, et RWE ehituse käigu kohta kommentaare ei anna. Seda teeb vaid Estonian Cell Riia Ratniku isikus.

Ehituse kohta ei anna kommentaare ka Merko Ehitus. Merko ei saatnud ehituse esimese etapi kohta infot ka börsile. Merko müügidirektor Ardi Lossmann ütles, et börsireeglid seda ei nõua. Merko juht Tõnu Toomik ütles eile, et infot ehituse kohta annab RWE.

Kundasse rajatava tehase projektijuht Jyrki Setäla ütles, et ehituse maksumus koos sisseseadega on 115 miljonit eurot. See on nn võtmed kätte hind. Koos kaasnevate teenustega on projekti maksumus 153 miljonit eurot (2,4 mld kr).

Ehitamine on Setälä sõnul jagatud kümneks osaks, millest esimese teeb Merko. Merkole makstavat hinda ei osanud Setälä kommenteerida. Ehituse teise etapi osas pole ehitajat veel välja valitud, aga konkurss on käimas.

Kunda haavapuitmassi töötlemise tehase ehitus algas läinud neljapäeval, tehas peaks valmima 2006. aasta esimeses kvartalis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing