PM: Revisjon näitas Falckiga sõlmitud lepingu kahjulikkust Tallinnale

29. september 2004, 08:07

Täna arutab Tallinna linnavalitsus volikogu revisjoni alusel valminud eelnõu, mis võtaks parkimiskorralduse linna tugevama kontrolli alla.

Revisjon selgitas välja, et linn on 2000. aastal välja kuulutatud algse riigihanke tingimusi tagantjärele muutes ja Falckile ülisoodsaid lepingutingimusi andes teinud enesele olulist rahalist kahju, kirjutab Postimees.

Revisjoni korraldas volikogu kevadel pärast seda, kui Postimees kirjutas, kuidas linn maksab Falckile parkimise korraldamiseks ja kontrolliks põhjendamatult palju. Revisjonikomisjoni aruanne kinnitas kõiki Postimehes välja toodud väiteid Falckiga sõlmitud parkimislepingu kahjulikkuse kohta linnale.

Täna linnavalitsuse istungil arutusele tulev revisjonikomisjoni koostatud volikogu otsuse eelnõu seab eesmärgiks tellida sõltumatult eksperdilt majandusanalüüs, mis selgitaks, kas pealinna parkimiskorralduse ja -kontrolli eraõiguslikule isikule üleandmine oli üldse tululik.

Tallinna abilinnapea Jüri Ratas ütles, et toetab majandusanalüüsi tellimist. «See saab ka edaspidiseks suuniseks, kas jätkata pärast lepingu lõppemist erafirmadega või võtta parkimiskorraldus taas linna alla,» lausus Ratas.

Linn tahab Ratase sõnul edaspidi tugevamalt kontrollida ka erafirma tegevust lepingutingimuste täitmisel, hoides silma peal parkimisinfo levitamisel ning parkimisseadmetesse investeerimisel.

Selleks annab alust revisjoni tulemus, mis näitas, et kuigi lepingu järgi oli Falckil kohustus 2003. aasta lõpuks üles panna 85 uut parkimisautomaati, on tänaseks pandud vaid 18.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing