PM: Suured õllepudelid õhutavad rohkem jooma

29. september 2004, 08:05

Arstide ja teadlaste hinnangul soodustavad õlletootjad suurtes pudelites ja soodsa hinnaga kanget õlut müües alkoholismi teket eelkõige noorte seas.

«Kui suurest plastikust õllepudelist jätta pool joomata, siis hiljem see enam juua ei kõlba,» ütles ehitajana töötav Marko Pärt, kelle sõnul joovadki paljud suure pudeli põhjani just seetõttu, et ostetud õlu raisku ei läheks. Pärdi arvates ostavad suuri kuni kaheliitriseid õllepudeleid just need, kellele on oluline saada väiksema raha eest suurem peatäis, kirjutab Postimees.

«Selline on kahjuks riigi alkoholipoliitika, et tähtis on vaid tulu,» ütles põllumajandusülikooli õlle- ja veiniõppejõud Toivo Niiberg, kelle sõnul jäid tema soomlastest sõbrad sõnatuks, kui nägid Eestis toodetud suuri kange õlle pudeleid. «Mujal Euroopas sellist alkoholismi soodustamist ei ole,» kinnitas Niiberg.

Saku Õlletehase suhte- ja teabekorraldusjuht Kristina Seimann ei usu, et suurtes pudelites müüdud kange õlu suurendab alkoholitarbimist. «Turistid mõjutavad Eesti alkoholituru mahtu üsna palju,» kinnitas Seimann.

«Kes joob, see joob nagunii,» ütles Pärnu Õlletehase tegevdirektor Kalev Männe, kes ei usu, et pudeli suurus kedagi rohkem jooma sunniks. «Kõik ettevõtted soovivad ju tulu saada,» kommenteeris Männe põhjust, miks õlletootjad üha enam õlut suurtes pudelites turustavad. «Pealegi on see kontingent hinnatundlik,» rääkis Männe.

Mitu anonüümseks jääda soovivat tarbijat tunnistasid Postimehele, et mõne kange õlle joomisel hakkab alkohol tavalisest kiiremini pähe ja ka viina maitse jääb suhu. Küsimusele, kas Eestis võib mõni tootja kangetele õllesortidele piiritust lisada, vastasid õlletootjad eitavalt. «Teoreetiliselt on see võimalik, et kange õlu valmistamisel on kasutatud piiritust,» ütles Niiberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing