Valuutaturgude käive on kerkinud rekordilisele 1,9 triljonile dollarile ööpäevas

29. september 2004, 14:06

Valuutaturgude käive on kerkinud kõigi aegade kõrgeimale tasemele 1,9 triljoni dollarini ööpäevas, selgub Rahvusvahelise arvelduspanga koostatud ülevaatest.

Võrreldes 2001. aasta aprilliga oli selle aasta aprilliks kerkinud 57 protsenti kui arvestust teha jooksvates kurssides, kui aga arvestada 2001. aasta valuutakurssidega on tehingute käibe kasv 36 protsenti. Pärast euro kasutuselevõtust tingitud tehingute järsku langust, mis oli tingitud suurte majandustega riikide nagu Saksamaa, Prantsusmaa ja Itaalia valuutade ärakadumisest, on valuutavahetus intensiivistunud kõikide osapoolte vahel, s.t. nii erinevate pankade kui ka pankade ja nende klientide vahel.

Arvelduspanga hinnangul on valuutad muutunud taas populaarseks pärast seda, kui aktsia- ja võlakirjaturgude tulusus on kahanenud. Suured riskifondid, mis on spetsialiseerunud tulu teenimisele valuutade kõikumiselt, on tagasi, teatatakse raportis.

Valuutadest domineerib endiselt dollar, mille osatähtsus on 89 protsenti kõikidest valuutatehingutest, tehingud eurodega moodustavad 37 protsenti kõikidest valuutadest.

London on endiselt valuutaturu pealinn, seal sooritatakse 31 protsenti kõikidest tehingutest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing