Viimane tulumaksu juurdemaksmise ja tagastamise tähtaeg läheneb

29. september 2004, 09:21

Maksu- ja Tolliamet annab teada, et 1. oktoobril on tulumaksu tagasisaamise ja juurdemaksmise viimane tähtaeg.

See puudutab füüsilisest isikust ettevõtjaid ja kõikide neid isikuid, kes said kasu vara võõrandamisest läbi aktsiate, kinnisvara või muu vara müügi

Esimene oktoober on ka tulumaksu tagastamise kuupäevaks ettevõtlustulu ja kasu vara võõrandamisest deklareerinutele, kuigi neid tululiike deklareerivad isikud maksavad enamasti tuludeklaratsioonide alusel tulumaksu juurde. Enamusele klientidele, kes siiski pidid tulumaksu tagasi saama, tagastati see maksuhalduri poolt juba mais-juunis.

Möödunud, 2003. aasta eest, deklareeriti ettevõtlustulu või kasu vara võõrandamisest kokku rohkem kui 30 tuhandes deklaratsioonis. Tulumaksu kuulus juurdemääramisele 19 tuhande deklaratsiooni alusel ning juurdemääramisega tuludeklaratsioonide arv jäi peaaegu samaks, mis eelmisel aastal. Võrreldes 2002. aastaga kasvas keskmine juurdemääramisele kuuluv summa 22 protsenti, 2003. aasta eest moodustas see 16 700 krooni. Kokku määrati tulumaksu juurde ligi 320 miljonit krooni.

Kõikidele klientidele, kes peavad 1. oktoobril tulumaksu juurde maksma, saatis maksuhaldur augusti lõpus välja maksuteated. Juhul, kui klient teab oma juurdemaksmise kohustusest, kuid pole seni maksuteadet saanud, palume pöörduda oma piirkondliku maksukeskuse poole. Paberil maksuteateid ei saadeta juhul, kui klient avaldas e-maksuameti kaudu soovi saada elektroonilist maksuteadet.

Täiendavate küsimuste puhul palume pöörduda oma asukohajärgse Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroo poole. Teenindusbüroode kontaktandmed leiate Maksu- ja Tolliameti kodulehelt www.emta.ee või infotelefonile 1811 helistades. Kodulehel leiab ka maksu maksmiseks vajalikku infot viitenumbri ja pangakonto numbri kohta (http://www.emta.ee/?id=1680).

Tasumisele kuuluva summa suuruse saab teadaka e-maksuametis olevalt kontokaardilt, märkides perioodi lõpuks 1. oktoobrist hilisema kuupäeva (lingi kontokaardile leiate saldode all).

Maksu- ja Tolliametile esitati 2003. aasta eest kokku 431 593 tuludeklaratsiooni. Tulu deklareeriti sel aastal kokku ligi 33 miljardit krooni, mis on 21 protsenti rohkem kui eelmisel aastal. Läbi e-kanalite esitati 59 protsenti kõigist tuludeklaratsioonidest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing