Georg Luzkov on karmikäeline, kuid õiglane juht

Ketlin Priilinn 30. september 2004, 00:00

Kuidas sai Teie karjäär alguse? Pärast kõrgkooli IV kursust asusin tööle tollases Feeri ehitusfirmas. Töötasin seal kolm aastat, alguses töödejuhatajana, hiljem aga arendusdirektorina. Pärast seda olin ühes väiksemas ehitusfirmas, Ecoline Ehituse ASis projektijuht. Baltifaltis olen aga 1998. aasta kevadest saadik.

Feer lõpetas pankrotiga. Mis on kõige olulisem, mida sellest kogemusest õppisite? Sellest oli raske midagi õppida, sest lahkusin sellest ettevõttest 1995. aastal, pankrot saabus aga 1998. Minu ajal oli ettevõte veel täies elujõus. Ma ei tea isegi põhjuseid, miks asi üldse pankrotiga lõppes.

Kas ettevõtluse peale pole mõelnud? Feeris olin ettevõtja, hiljem pole selleks enam sattunud. Tulid ahvatlevad tööpakkumised ja nii see läks. Siiski ei välista seda võimalust tulevikus. Võib aga öelda, et tippjuhtidel pole ettevõtjatega suurt vahet ? see staatus ei lase töösse palgatöölise kombel suhtuda.

Mis on juhitöös kõige raskem ülesanne? Eks inimestevaheliste heade suhete hoidmine ole tegelikult üsna keeruline ülesanne, sest kõik on ju omaette isiksused. Mitte alati ei ole positiivse mõttelaadi hoidmine kerge.

Kuidas hoiate suhteid alluvatega? Läbisaamine on meil väga hea. Iga inimene meie firmast, iga töömees teab, et võib igal ajal mu uksele koputada ja oma muresid kurta. Ära kuulatakse nad alati. Õigupoolest koputada isegi ei tarvitse! Üritan ka ise võimalikult tihti külastada objekte ja suhelda otseste alluvatega ikka iga päev.

Milliste muredega Teie poole enamasti pöördutakse? Mured on väga erinevad, aeg-ajalt on tegemist näiteks rahamuredega. Siis oleme aidanud alluvatel pangalaenu saada.

Mis veel raskusi valmistab? Ebapopulaarsete, kuid majanduslikult põhjendatud otsuste vastuvõtmine ja nende alusel koostatud tegevuskava elluviimine on üks keerukamaid ülesandeid juhi töös.

Kuidas sellele on reageeritud? Üsna rahulikult. Kõige tähtsam on jutuajamist korralikult ette valmistada ja läbi mõelda, millal ja keda asjast teavitada.

Olete Baltifaltis töötanud üsna pikalt. Kas rutiini pole tekkinud? Eks aeg-ajalt seda ikka tekib. Õnneks on Baltifaltis kõik niivõrd kiiresti arenenud ja muutunud, et pikaajalist rutiini on seni õnnestunud vältida.

Kas Teile tööpakkumisi ka tehakse? Kui ise ei otsi, kes siis nii väga ikka pakkuma tuleb. Ei ole üldse palju tehtud, vast paar pakkumist aastas tuleb. Vahel helistab ka mõni personaliotsingufirma ja küsib, kas oleksin mõnest pakkumisest huvitatud.

Mida ise töölesoovijates hindate? Nagu juhid ikka, vaatan haridust, teadmisi, töökogemust ning sobivust vastavale ametikohale. Sobivust võib vast pidada emotsionaalseks kriteeriumiks, kuna see pole nii üheselt mõõdetav kui haridus ja kogemused.

Mis määrab teedeehituses töölesaamisel rohkem, kas erialane haridus või pigem töökogemus? Oleneb, kas tegemist on juhi või töölise ametikohaga. Juhi puhul on haridus väga tähtis. See ei pea küll olema konkreetselt teedeehituse, aga ehituse valdkonnast kindlasti. Töömeeste puhul on haridusega kehvad lood, sest Eestis on vastavat kutseharidust väga raske hankida. Nende puhul saab määravaks teguriks eelnev masinatealane töökogemus. Ja suhtumine töötegemisse on samuti äärmiselt tähtis.

Kas eelistate ülesandeid delegeerida või olla eeskuju? Mõlemad on tähtsad ja delegeerimisega tegelen väga palju. Kohustuste, õiguste ja vastutuse delegeerimine on suhteliselt tasakaalus.

Mida peate oma seniseks suurimaks saavutuseks, nii isiklikus kui ärilises plaanis? Kõige suurem saavutus on kahtlemata toreda ja sõbraliku perekonna loomine. Samuti võib firma arengut üsna heaks pidada, eriti kui arvestada, et 1997. aastal alustati päris nullist. Kogu see arendamine on olnud kiire ja üsna raske protsess.

Keda nimetaksite Eesti kõige mainekamaks juhiks või ettevõtjaks? Toomas Annuse. Miks, sellele annab tema firma Merko Ehitus ise juba vastuse.

Kas töö kõrvalt jääb aega ka raamatute lugemiseks? Olen võimeline veetma raamatukaupluses poolteist kuni kaks tundi, vahel veelgi kauem. Uurin ja vaatan ringi, kui leian midagi huvitavat, siis ostan ära. Raamatute abil üritan end koolitada, uusi asju teada saada.

Ja mida viimati lugesite? Viimane oli ilukirjanduslik teos, mis rääkis Vana-Rooma ajaloost. ?Valeri? oli vist selle pealkiri.

Tunnen Georg Luzkovi rohkem tööalaselt kui isiklikus plaanis ning võin öelda, et ta on Baltifaltist väga hea ettevõtte loonud.

Juht ei peagi olema väga leebe iseloomuga, vaid peab suutma oma ettevõtet juhtida.

Muidugi ei pea ma sellega silmas, nagu oleks tal halb iseloom.

Vastupidi, mulle on Georg väga hea mulje jätnud, ta tundub olevat kohusetundlik ja aus inimene, kes tunneb väga hästi oma ala.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing