Hansapanga aktsia liigub rekordi suunas

Tõnis Oja 30. september 2004, 00:00

Eile oli Tallinna börsil taas tagasihoidlik kauplemispäev, peamiselt valitsesid langusmeeleolud.

Hansapanga aktsia oli 10 miljoni krooni suuruse käibega aktiivseim ning ainus põhinimekirjas, mille hind tõusis. Päevasiseselt kerkis aktsia hind kõrgeimale tasemele, kuid päeva lõpptulemuseks jäi 0,14protsendine tõus ehk 111,87 krooni.

Kui aktsiaturg tervikuna on püsinud stabiilsena alates juuni algusest, on Hansapanga aktsia euroliitumise pohmellist üle saanud ja aktsia hind tõuseb vaikselt, aga kindlalt. Pärast ELiga liitumise eelset hinnarekordit 430,28 krooni 13. aprillil, mis tänase seisuga vastaks 107,57 kroonile, on Hansapanga aktsia kallinenud 4 protsenti. Võrreldes liitumisjärgse madalaima hinnaga (91,69 krooni mai keskel) on hinnatõus enam kui viiendik.

Siit ilmneb ka likviidsete aktsiate eelis nn tavaliste ees. Võrreldes kõikide teiste Tallinna börsil noteeritud aktsiatega on Hansapank juba likviidsuse tõttu usaldatavam, seepärast on ta esimese valikuna nii välisinvestorite kui ka pensionifondide portfellides. Tõsi, lisaks Hansapangale saab likviidseks pidada kindlasti Eesti Telekomi aktsiat ja Eesti tingimustes ka Norma aktsiat, kuid viimasega võib suurte fondiinvesteeringute puhul tulla raskusi.

Investorinimekirjas kerkis Saku Õlletehase aktsia hind 3,4 protsendi võrra, 104,83 kroonile. Nagu juhtub väga tihti suurema osa Tallinna börsil noteeritud aktsiatega, piisas suureks hinnaliikumiseks vaid kümnest aktsiast ehk veidi rohkem kui tuhandest kroonist.

Merko Ehituse aktsiaga ühtegi tehingut ei sooritatud. Eilne Äripäev kirjutas, et Merko Ehitus on alltöövõtja Kunda tselluloositehase ehitusel, kuid Balti riikide suurim ehituskontsern ise pole börsi kaudu sellest teatanud. Tõsi, võib-olla on allhanke korras tehtavad mahud niivõrd väikesed, et börsi reglemendi järgi ei pea sellest teavitama. Kuid käesoleval juhul on tegemist investeeringute mahu poolest unikaalse ehitusega, mistõttu sellel objektil osalemisest peaks investoreid teavitama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing