Eesti Pank: libamündid pole maksevahendid

30. september 2004, 12:50

Eesti Pank teatas, et välismaa internetioksjonitel müügiks pakutavad Eesti motiividega ning eurosid jäljendavad libamündid pole ametlikud maksevahendid.

Need mündid ei oma mingit seost Eesti Pangaga.

Libamüntide voldikute kaanekujunduses on kasutatud Eesti riigilippu, Tallinna vaateid, Eesti ajaloolisi isikuid jm. Libamüntidel on meresõitja Bellingshausen, bioloog von Baer, viikingilaev, samuti suitsupääsuke ja teised loodusmotiivid. Voldikud on eesti- või inglisekeelse saatetekstiga.

Eesti Panga ametlikel mündivoldikutel on märge, et voldik on välja antud Eesti Panga poolt. Need sisaldavad seni ainult Eestis välja antud sente ja kroone.

Ametliku Eesti euromündi kujunduse leidmiseks kuulutas Eesti Pank tänavu juunis välja avaliku konkursi, kus kavandeid saab esitada 19. oktoobrini.

Konkursile esitatud kujunduskavandite hulgast valib Eesti Panga poolt kokku kutsud ?ürii hiljemalt 10. novembriks 2004 välja kümme paremat kujunduskavandit, mis pääsevad rahvuslikku hindamisvooru. Parim selgitatakse telefonihääletusega. Kujunduskonkursi tulemused tehakse teatavaks hiljemalt 17. detsembril 2004.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing