Spämm võib saada ka mobiilsides suureks probleemiks

30. september 2004, 11:25

Kui soovimatute sõnumite ehk spämmi vastu mitte võidelda, võib sellest mobiilsides saada sama suur probleem kui internetis.

Praegu ei ole spämm mobiilsides suureks probleemiks, kuid sellega mitte võitlemine toob kaasa olukorra, kus soovimatud sõnumid saavad sama tavaliseks kui praegu internetis, ütles GSM Assotsiatsiooni juht Rob Conway Singapuris assotsiatsiooni konverentsil.

Kui palju liigub mobiilide vahel spämmiks kvalifitseeruvaid sõnumeid, pole teada. Ülemaailmses e-kirjavahetuses ulatub spämmkirjade osakaal hinnanguliselt pooleni.

Telefonitootjaid ja enam kui 660 mobiilioperaatorit ühendav GSM Assotsiatsioon heitis liikmeskonnast välja operaatorfirma, mis avas oma võrgu kolmandale osapoolele telefonidele spämmi saatmiseks. Rob Conway ei täpsustanud reegleid rikkunud operaatorfirma nime.

GSM Assotsiatsiooni juhi sõnul on administratiivsed meetmed üks vahend, millega spämmi tekkimist ära hoida. Kui mobiilside operaatorfirma visatakse ühendusest välja, siis võib see raskendada tal teiste operaatoritega omavaheliseks sideliikluseks lepingute sõlmimist, ütles Conway. Mobiilside üks väärtusi on just klientide võimalus liikuda erinevate operaatorite võrkudes ja saata ning võtta vastu sõnumeid teiste operaatorite klientidelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing