Dollar kahe kuu madalaim

Tõnis Oja 01. oktoober 2004, 00:00

Dollari kurss langes eile euro suhtes peaaegu kahe kuu madalaimale tasemele, sest inflatsioon USAs on madal ja märgid näitavad, et tarbijad ei tarbi nii palju, kui võiksid. Eile pärastlõunal kerkis Euroopa ühisraha kurss 1,2355 dollarini, mis teeb USD kursiks 12,6857 krooni. Eesti Pank fikseeris Ühendriikide valuuta kursiks 12,70 krooni.

Eraisikute kulutused ei muutunud augustis võrreldes juuliga, kusjuures analüütikud ootasid 0,4% tarbimise kasvu. Eraisikute tarbimise hinnaindeks, milles ei ole arvestatud toidu ja kütuse hindu ja mida USA keskpank kasutab poolaasta inflatsiooniprognooside tegemiseks, kahanes 1,4%ni. See tähendab, et USA majanduse ?pehme? olek kestab kauem, kui esialgu arvati. USA Föderaalreservi Dallase osakonna president Robert McTeer lausus uudisteagentuurile, et USA majandusel läheb hästi, aga mitte väga hästi.

Kui euro kerkis dollari suhtes kahe kuu kõrgeimale tasemele, siis Kanada dollari kurss oli lõunanaabrite valuuta suhtes 11 aasta tugevaim. Kursitõusu põhjuseks on nafta hinna tõus, ootus, et Kanada keskpank tõstab lähikuudel baasintressi ning et vahtralehemaa majandus kasvab prognoositust kiiremini. Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) ennustab Kanada selle aasta majanduskasvuks 2,9% ja järgmiseks aastaks 3,1%. Varem ennustas IMF selle aasta majanduskasvuks 2,6%. Isegi uudis väikesest majanduslangusest juulis ei heidutanud valuutaturgusid. Eesti Pank fikseeris eilseks Kanada dollari ametlikuks kursiks 9,99 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing