Hanspanga aktsia üle 114 krooni taseme

Tõnis Oja 01. oktoober 2004, 00:00

Hansapanga aktsia hind tõusis eile 1,96 protsenti, uuele rekordtasemele, 114,06 kroonini, aktsia käive oli 14 miljonit krooni. Kui täpsem olla, siis valitsesid positiivsed meeleolud ka teiste juhtivaktsiate suhtes. Eesti Telekomi aktsia hind kerkis 0,44 protsenti, Norma aktsia kallines 0,16 protsenti.

Üheks hinnatõusu põhjuseks on tõenäoliselt nn akende kaunistamine (window dressing), kus fondijuhid ostavad vahetult enne kvartali lõppu hea tootlusega väärtpabereid, et klientidele oleks põhjust esitada positiivseid kvartaliraporteid. Üheks Hansapanga aktsia kerkimise põhjuseks on kindlasti investorite positiivne suhtumine Kvesti panga ostmisse. Kulu ja seeläbi esialgu ka risk on peaaegu olematu, kui aga Venemaal olulisi kataklüsme ei toimu, on tulevikupotentsiaal seevastu tohutu.

Kvartali kokkuvõttes oli Hansapanga aktsia ka suurim tõusja. Baltimaade suurima panga turuväärtus kasvas kolme kuuga 5,6 protsendi ehk 1,9 miljardi krooni võrra. Teiste aktsiate hinnaliikumised olid protsentuaalselt, rääkimata kroonides arvestatuna, väiksemad. Kalevi aktsia hind kerkis kvartali jooksul 4, Saku Õlletehase aktsia hind aga 2,3 protsenti.

Kokkuvõttes tammus börs paigal. Kolme kuuga kerkis Äripäeva indeks 0,9 protsenti. Nii vähe pole kolmanda kvartali jooksul indeks veel liikunud. Kõige halvem kolmas kvartal oli börsi ajaloo jooksul 1998. aastal, mil Äripäeva indeks kukkus kolme kuuga veerandi võrra, kõige parem oli loomulikult 1997. aastal, mil enimkaubeldavate aktsiate hinnad kerkisid kolme kuuga 59 protsenti.

Esmaspäeval kirjutas Äripäev, et varasematest kogemusest lähtudes on oktoobris kasulik olnud aktsiaid osta nii Ameerika turul kui ka siin. Kaheksa-aastase perioodi jooksul on negatiivseid neljandaid kvartaleid olnud vaid kaks ? krahhiaastal 1997 ning sellele järgneval 1998. aastal. Kõik teised neljandad kvartalid on kohalikule turule investeerijatele läinud hästi, aktsiate hinnad on kerkinud 6 kuni 60 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:46

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing