Väikeautod napsavad turul väike-keskautode koha

Tõnu Tramm 01. oktoober 2004, 00:00

Möödunud aastal müüdi Eestis 1602 uut väikeautot, tänavu on neid müüdud juba 2085. See on kasvatanud väikeautode turuosa seniselt 12,9 protsendilt 15,6 protsendini. Eeskätt on väikeautode turuosa suurenenud väike-keskautode arvel, mille turuosa on kahanenud seniselt 25,6 protsendilt 22,6 protsendini.

ASi Fakto nõukogu esimees Leho Siimsen tunnistas Äripäeva ?Äriplaani? konverentsil, et väikeautode populaarsuse kasv ei tulene sellest, et rahvas on vaesemaks jäänud, vaid eeskätt sellest, et väikeautod ise on oma mõõtmetelt kasvanud võrreldavateks väike-keskautoga.

Loomulikult mängib rolli ka hind, ehk üha enam on turule tulnud soodsama hinnaga väikeautosid, mis oma olemuselt ei jää palju alla väike-keskautodele. Kui inimesel on valida, kas osta 250 000 krooni maksev väike-keskauto või 200 000 krooni maksev, kuid peaaegu sama mahukas väikeauto, valib ta loomulikult viimase variandi.

?Üheks oluliseks põhjuseks on kindlasti seegi, et inimesed on hakanud oma prioriteete ümber hindama. Rohkem mõeldakse sellele, kus elada, mitte sellele, millega sõita,? lausus Siimsen, vihjates, et eestlastel hakkab üle minema suhtumine: mida uhkem auto ukse ees, seda kõvem mees olen.

Siimseni sõnu kinnitab tõsiasi, et Eesti enim müüdud väikeautoks on hetkel tõusnud Opel Meriva, mis sisemistelt mõõtmetelt ei jää alla ühelegi väike-keskautole, pigem on ta avaram, ning seda on omakorda hakanud usinalt kasutama pealinna taksojuhid.

Lähiajal on väikeautode turul oodata veelgi tihedamat rebimist.

Äsja saabus müügile uus Mitsubishi Colt, novembris on oodata uut Renault Modust. Mõlemad nad on oma ruumikuselt ja olemuselt võrreldavad pigem mahtauto kui väikeautoga.

Pariisi autonäitusel esitletud uuel Ford Focusel läheb selliste autodega konkureerimine üha raskemaks, sest hinnavahe tuleb neil arvestatav, mahutavuselt aga pole erinevus enam sugugi väga suur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:46

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing