Liideraktsiad liiguvad üliigavalt

Raivo Sormunen 04. oktoober 2004, 00:00

Tallinna börsi kolme liideraktsia liikumised on viimastel kuudel olnud üliigavad, kui Hansapanga viimase nädala paar hinnarekordit välja jätta.

Eriti igavaks võib pidada Eesti Telekomi aktsiat, mille viimase pooleteise kuu kõige madalamat päevasisest hinda, 107,18 krooni, ja kõige kõrgemat, 109,53 krooni, lahutab kõigest 2,2%. See paneb kulmu kergitama, sest hiljuti tuli välja, et ettevõtte suuromanik TeliaSonera on soetanud juurde ligi 700 000 Eesti Telekomi aktsiat.

Miljon aktsiat veel ja Skandinaavia telekomikontsern omab Eesti Telekomis üle 50% aktsiaosalust ning peab tegema kohustusliku ülevõtmispakkumise.

Võib arvata, et TeliaSonera on aktsiaomanikud piisavalt ära hirmutanud ning isegi need, kes usuvad peatsesse ülevõtmispakkumisse, ei usu, et suuromanik tuleb seekord välja eelmisest pakkumisest (111,3 krooni aktsia kohta) parema hinnaga.

Möödunud reedel muutus Tallinna börsil noteeritud 18 väärtpaberist vaid kahe hind. Käe sai valgeks kokku kõigest neli aktsiat.

Neljapäeval uue rekordtasemeni kerkinud Hansapanga aktsia andis neljanda kvartali esimesel päeval mõnevõrra järele, sulgudes 112,97 kroonil ehk ligi protsendi jagu miinuses.

Hansapanga aktsiat on viimasel ajal toetanud mõned kergekaalulised uudised.

Esiteks ostis pank hiljuti Venemaal panganduslitsentsi saamiseks pisikese Kvesti panga, mis kiirendab panga idasuunalist ekspansiooni. Teises kvartalis teenis Hansapanga grupp oma kogutuludest 3,6% ja kogukasumist 5,4% Venemaalt.

Teiseks saab varsti teada, kuidas läheb Hansapangal Euroopas võlakirjaemissioon. Ehk mis hinnaga (protsendiga), kui suures mahus ja kui pikaks ajaks õnnestub pangal investoritelt raha saada. Hetkel on spekuleeritud, et emissiooni maht võib ulatuda umbes 500 miljoni euroni ehk ligi 8 miljardi kroonini. Juhul kui pank laenaks saadud raha näiteks 1% kallimalt välja, teeniks ta aastas 80 miljonit krooni tulu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:46
Otsi:

Ava täpsem otsing