Võru meer paneb raha end ise teenima

Annika Matson 04. oktoober 2004, 00:00

?Investeerin, et panna raha teenima raha,? põhjendas oma rahapaigutusi Hagel. Mees kinnitab, et tema rahapaigutused on pikaajalise perspektiiviga.

?Mul ei ole nii palju vaba aega, et aktsiaid pidevalt jälgida ? osta, müüa ja vahetada,? ütles Hagel. Ta möönis, et päris üksi ta aktsiaturgudel ei tegutse, maaklerid helistavad talle ja pakuvad, mida teha, kuid tema nõusolekuta raha siiski kuskile ei paigutata. ?Teen koostööd Hansapanga ja LHV asjatundjatega, eriti rahul olen LHV abiga,? andis Hagel partneritele hinnangu.

Hetkel kuulub tema portfelli aktsiaid nii Eestist kui ka välismaalt. Kodumaal on ta oma põhilise investeeringu teinud Eesti Telekomi aktsiasse ? talle kuulub 2200 väärtpaberit vääringus 240 000 krooni. Mullu oli Hagelil ka Hansapanga aktsiaid, aga need müüs ta nõustajate soovitusel maha ja ostis juurde just Eesti Telekomi. ?Olen investeerinud ka Euroopa aktsiaturule, ostnud Ungari telekomifirma Matav aktsiaid, need olen juba uuesti ka ära müünud,? ütles Hagel, kes peab Ida-Euroopa aktsiaturgu siiski väga perspektiivikaks.

Lisaks paigutas Hagel selle aasta alguses raha ka Hiina aktsiatesse, ostes Hiina Telekomi, kuid ka selle osaluse on ta tänaseks juba maha müünud ja raha paigutanud fondi. Enamiku rahast ongi meer paigutanud välismaistesse avatud investeerimisfondidesse.

?Kui midagi müün, siis alati investeerin selle uuesti,? on Hageli peamine investeerimisstrateegia. Enne ostu ta ikka analüüsib informatsiooni, mis on kättesaadav, ja Euroopa aktsiate kohta on ta enda sõnul infot päris palju leidnud.

?Vaid kõhutunde ajel ei osta,? ütles Hagel. Ta tunnistas, et mingeid eeskujusid tal investeerimisel ei ole ja aktsiate ostmine on tema jaoks alati lihtsam kui müümine.

Oma aktsiaportfelli väärtuseks hindab Hagel kolm miljonit krooni. Tema investeeringute keskmine tootlus börsil on 5 protsenti aastas. Mõni aasta on parem, mõni aasta kehvem.

Hageli aktsiainvesteeringute aega on jäänud USA börside langus, aga ka Eesti aktsiate tõus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing