ABN Amro aktsiastrateegid soovitavad osta kõige viletsamaid aktsiad

04. oktoober 2004, 10:22

ABN Amro aktsiastrateegid soovitavad osta Euroopa Dow Jones Stoxx 50 indeksisse kuuluvaid kõige viletsamaid aktsiad, kirjutab Bloomberg.

ABN Amro strateeg Rolf Elgeti soovitab osta kõige viletsama tootlusega indeksisse kuuluvaid aktsiad, kuna ajalooliselt nende aktsiate hinnad tõusevad järgneval kahel kuul.

?See on neljanda kvartali efekt ? kolme kvartali jooksul kõige rohkem langenud aktsiatel on silmapaistev põrge neljandas kvartalis,? ütles Elgeti. ?See on midagi sellist, mida me soovitame investoritel vaadata.?

Viis aktsiat, mis on esimese kolme kvartaliga olnud kõige kehvema tootlusega, on ületanud 1. oktoobri ja 1. detsembri vahemikus Stoxx 50 indeksi tootlust kolmel korral kuuest aastast.

Elegeti soovitab osta Royal Philips Electronicsi ja Nokia aktsiat. Need kaks aktsiat kuuluvad Stoxx 50 nelja kõige kehvema tootlusega aktsia hulka.

Aktsiaturu kaotajad-aktsiad löövad oktoobris ja novembris turgu, kuna need aktsiad meelitavad ligi trendivastaseid investoreid, kes arvavad, et aktsia hind ei peegelda ettevõtte tulemustekasvu väljavaateid. Detsembris need aktsiad tavaliselt kukuvad, kuna investorid ei taha, et nende aastaaruandes oleks kirjas aasta kõige kehvemad aktsiad.

?Müü viletsad aktsiad taas maha detsembri algul,? lisas ta.

Ka USAs on sarnane strateegia vilju kandnud. ?Dow Jonesi tööstuskeskmisesse kuulva viie kõige kehvema tootlusega aktsia tootlus on viimastel aastatel andnud peaaegu kahekordse indeksitootluse,? ütles Horizon Investment Services fondijuht Charles Carlson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing