PM: Reformierakond jättis ühinemisküsimuse õhku

04. oktoober 2004, 08:23

Nädalavahetusel kogunenud Reformierakonna volikogu ei andnud vastust küsimustele, kas paremparteid võiksid ühineda.

«Paremjõudude ühinemine on vajalik, aga kui ühineda, tuleb teha seda läbimõeldult ja tulemuseks peab olema senisest tugevam parempoolset maailmavaadet esindav erakond,» rääkis volikogus erakonna esimene aseesimees, majandus- ja kommunikatsiooniminister Andrus Ansip, kirjutab Postimees.

«Loobuda ei tohi asjadest, mis on seni Eesti edu tagatiseks olnud ? konservatiivne eelarve- ja liberaalne majanduspoliitika, isikuvabadused, tulevikku vaatamine,» leidis Ansip.

Ent Reformierakonna volikogu jättis ütlemata, milline on nende vastus valitsuskaaslase Res Publica ettepanekule algatada paremerakondade ühinemine, mis viiks ühe katuse alla Reformierakonna, Res Publica, Isamaaliidu ja võibolla ka osa Rahvaliidust.

Postimehe andmeil on reformierakondlaste seas nii neid, kes välistavad erakondade ühinemise täielikult, kui ka neid, kelle arvates vajaks poliitikamaastik tõesti korrastamist.

Viimaste hulka kuulub näiteks Reformierakonna parlamendifraktsiooni aseesimees Rain Rosimannus.

«Paremjõudude ühendamine on kindlasti väga ilus idee ja kui see tõsisemalt jutuks tuleb, siis Reformierakond võtab selle kindlasti arutelu alla,» ütles Rosimannus.

Reformierakond ei avanud ka Tallinna võimuliidu tulevikku. Praegu pealinnas Keskerakonnaga koalitsioonis valitsevate reformierakondlaste otsusest oleneb, kas volikogus enamuse kaotanud Keskerakonna esimees Edgar Savisaar peab lahkuma linnapea kabinetist ning uue linnavalitsuse teevad koos Reformierakonnaga Res Publica ja Rahvaliit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing