SEB ostab Ukraina panga

04. oktoober 2004, 09:57

SEB tütarettevõte Vilniaus Bankas on sõlminud lepingud, mille kohaselt omandab õiguse soetada enam kui 90 protsenti Ukraina panga Bank Agio aktsiaid.

Koguinvesteering on ligikaudu 200 miljonit rootsi krooni. Lepingud peavad heaks kiitma vastavad kohalikud organid Leedus ja Ukrainas.

Bank Agio ost on osa SEB Grupi ambitsioonidest tugevdada oma positsiooni Põhja-Euroopas ning vastata SEB äriklientide üha laienevale äritegevusele Ida-Euroopas.

Vilniaus Bankas on Leedu juhtiv pank 40 protsendilise turuosa ja 530 000 kliendiga. Seisuga 30. juuni 2004 ulatus panga bilansimaht 2,7 miljardi euroni.

Bank Agio loodi aastal 1991. Pangal on kaheksa kontorit ning neli klienditeeninduspunkti. Enam kui 70 protsenti panga kliendibaasist moodustavad väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted. 157-st Ukrainas tegutsevast pangast on Bank Agio varade mahult 53-l kohal. Seisuga 30. juuni 2004 oli panga varade maht kokku 58 miljonit eurot.

Kodumaise turu kiire areng ja kasvav ostujõud on Ukraina majanduskasvu käimapanevaks jõuks. Viimastel aastatel on SKP kasvanud keskmiselt 7 protsenti aastas.

SEB asepresident ja Ida-Euroopa pangandusdivisjoni juht Mats Kjaer ütleb: ?SEB-l on selge konkurentsieelis oma koduturu laiendamisel läbi kolme Balti panga eduka integreerimise. Vilniaus Bankas on nüüdseks juba mitmendat aastat olnud pank number üks Leedus. Plaanitava ostuga saab SEB-st esimene Põhjamaade pank Ukrainas.?

Panga ostmine annab võimaluse SEB-l koostöös EBRD, Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangaga, Ukraina pangandussektori edasiarendamiseks. EBRD president, hr. Jean Lemierre ütleb: ?On julgustav näha selliseid välispanku nagu SEB otsimas võimalusi Ukraina turul. Riigi pangandussektori jaoks on see äärmiselt oluline ning edastab positiivse signaali teistele investoritele. Me oleme huvitatud Vilniaus Bankase tegevuse toetamisest Ukrainas ning hetkel uurime me erinevaid võimalusi, kuidas me seda teha võiksime.?

Eesti Ühispank kuulub 100% SEB Gruppi. SEB Grupp on Põhja-Euroopa finantsgrupp äriklientidele, institutsioonidele ja eraisikutele, mis omab 750 harukontorit Rootsis, Saksamaal, Balti riikides ja Poolas. SEB-l on enam kui 5 miljonit klienti, kellest 1,8 on internetipanga kliendid. Seisuga 30. juuni 2004 oli grupi bilansimaht 1 404 miljardi rootsi krooni, hallatavate varade maht ulatus 858 miljardi rootsi kroonini. Grupp on esindatud 20-s riigis üle maailma ning töötajate arv on umbes 20 000.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing