ABN Amro: osta tuleb kõige viletsamaid aktsiaid

Romet Kreek 05. oktoober 2004, 00:00

ABN Amro strateeg Rolf Elgeti soovitab osta indeksisse kuuluvaid kõige viletsama tootlusega aktsiad, sest ajalooliselt nende aktsiate hinnad tõusevad järgneval kahel kuul.

?See on neljanda kvartali efekt ? kolme kvartali jooksul kõige rohkem langenud aktsiatel on silmapaistev põrge neljandas kvartalis,? ütles Elgeti. ?Soovitame seda investoritel jälgida.?

Viis aktsiat, mis on esimese kolme kvartaliga olnud kõige kehvema tootlusega, on ületanud 1. oktoobri ja 1. detsembri vahemikus Stoxx 50 indeksi tootlust kolmel korral kuuest aastast.

Elgeti soovitab osta Royal Philips Electronicsi ja Nokia aktsiat. Need kaks aktsiat kuuluvad Stoxx 50 nelja kõige kehvema tootlusega aktsia hulka.

Sel aastal seni kaotanud aktsiad löövad oktoobris ja novembris turgu, sest meelitavad ligi trendivastaseid investoreid, kes arvavad, et aktsia hind ei peegelda ettevõtte kasvuväljavaateid. Detsembris need aktsiad tavaliselt kukuvad, sest investorid ei taha, et nende aastaaruandes oleks kirjas aasta kõige kehvemad aktsiad.

?Müü viletsad aktsiad taas maha detsembri algul,? lisas ta.

Ka USAs on sarnane strateegia vilju kandnud. ?Dow Jonesi tööstuskeskmisesse kuulva viie kõige kehvema tootlusega aktsia tootlus on viimastel aastatel andnud peaaegu kahekordse indeksitootluse,? ütles Horizon Investment Servicesi fondijuht Charles Carlson.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing