4. oktoober 2004 kell 10:33

PeopleSoft vahetas juhatuse esimehe välja

USA tarkvarakompanii PeopleSoft vahetas juhatuse esimehe välja, kirjutas Investor?s Business Daily.

Firma nõukogu vallandas reedel juhatuse esimehe Craig Conway. Firma nõukogu teatas, et Conway asendatakse PeopleSofti looja ja nõukogu esimehe Dave Duffieldiga. Duffield andis juhatuse esimehe kohustused Conwayle üle 1999 aastal.

Analüütikud pole nende sammude suhtes üksmeelel. Mõned arvavad, et Oracle?i jaoks muutub PeopeSofti ülevõtmine nüüd lihtsamaks. Teised aga arvavad, et Duffield hoiab enda loodud ettevõtte iseseisvana.

PeopleSoft on teatanud, et Conway vallandamisel pole midagi pistmist Oracle arengutega. Analüütikutele peetud üritusel teatas firma nõukogu, et Conwayl puudus strateegiline visioon.

USA Justiitsministeerium teatas reedel, et ei kaeba edasi kohtuotsust konkurentsi kitsendavas kohtuasjas, mille eesmärgiks oli blokeerida PeopleSofti ühinemine.

PeopleSofti aktsia hind tõusis reedel 15 protsenti, 22,83 dollarile.

Üheks põhjuseks Conway vallandamisel võis olla Conway võitlev stiil, mis võis tekitada tõkke ?valge rüütli? saabumisel, kes oleks võinud teha sõbraliku ülevõtmispakkumise. Võimalikeks päästjateks oleks IBM, Hewlett-Packard, EMC või isegi Computer Associates.

Oracle hetkepakkumine on 21 dollarit. Pakkumise tipphinnaks oli veebruaris 26 dollarit. Duffield on firma suurim eraisikust aktsionär, kes kontrollib umbes kaheksa protsenti firma aktsiatest.

Conway on töötanud PeopleSoftis juhatuse liikmena, kes vastutab marketingi ja müügi eest, 1990ndate aastate algusest alates. Mõned vaatlejad arvavad, et ta võttis hiljutist lahingut Oracle juhatuse esimehe Larry Ellisoniga liiga isiklikult.

Hetkel kuum