EPL: koolide rahastamisel esineb arvukalt vigu

05. oktoober 2004, 07:23

Riigikontroll avaldas eile auditi, milles viitas hulgale probleemidele üldhariduskoolidesse investeerimisel ja soovitas korda teha vaid elujõulised koolid.

Eelmisel aastal jagas riik omavalitsustele üldhariduskoolide investeeringutoetusteks ligi 250 miljonit krooni, tänavuses riigieelarves on selleks ligi 230 miljonit krooni. Eile avalikustatud auditis tõi riigikontroll välja kümneid juhtumeid, mil omavalitsused on saadud raha kuritarvitanud, ning esitas haridus- ja teadusministeeriumile mitu ettepanekut, kuidas rahajagamist läbipaistvamaks muuta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Peamine mure on riigikontrolli auditijuhi Kristjan Paasi sõnul puudulik koolivõrgu arengukava, mis võimaldab raha saada ka koolidel, mis võidakse paari aasta pärast sootuks sulgeda.

Teise suurima puudusena tõi riigikontroll välja puudulikud lepingud, mis võimaldavad omavalitsustel suunata raha koolihoonete asemel hoopis teistele objektidele.

Haridus- ja teadusministeeriumi nõunik Margus Ots hindas riigikontrolli auditit adekvaatseks. ?See on hea, et riigikontroll viitab puudustele, mis on ka meile pikemat aega muret teinud,? märkis ta. ?Saime veel kord kinnitust, et investeeringute jagamise süsteem vajab muutmist, ja nende muudatuste ettevalmistustega ka tegeleme.?

Uuest aastast lisandub koolidele antavale pearahale ka investeeringuteraha. Pärast sellist muudatust on Otsa sõnul välistatud poliitiline rahajagamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing