EPL: tööstress vaevab paljusid töötajaid

05. oktoober 2004, 07:26

Kui Euroopas on tööstressis veidi vähem kui kolmandik töötajatest, siis Eesti tööealistest on stressis koguni 38 protsenti.

?Hirmutav on see, et inimesed kannatavad tööstressi all kogu Euroopas üha sagedamini,? nentis Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) esindaja Matt Muijen.

Tööstressi tekkimise põhjused peituvad halbades töötingimustes ja nigelas töökorralduses, millele Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Harri Taliga sõnul ei pööra tööandjad küllalt tähelepanu, kirjutab Eesti Päevaleht. ?Kahjuks on olukord praegu selline, et töötajate muresid ja probleeme ei panda lihtsalt tähele,? ütles Taliga.

Taliga sõnul peaksid töötajad olema ettevõttes toimuvast paremini informeeritud. ?Kui toimuvad ümberkorraldused, tuleks nad muudatustesse kaasata,? rääkis ta. ?Teine asi on see, millised on töötaja kohustused ja tähtajad, sest kui vaimne surve on suur, pole võimalik stressi kuidagi vältida.?

Karolinska instituudi professori Lennart Levi sõnul tuleks tööstressi ärahoidmiseks töötajatega rohkem suhelda ja neid tunnustada. ?Tuleks luua võimalused, kus inimesed tunneksid, et nad pole robotid, vaid et nende töökeskkond ja kolleegid toetaks nende tegevust,? lausus Levi.

Stressis töötajate tõttu langeb ettevõtete efektiivsus, inimesed võivad haigestuda ning sattuda tööõnnetustesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing