PM: Eesti õunte kilohind tõusis rekordtasemele

05. oktoober 2004, 08:36

Kesise õunasaagi tõttu küsitakse Tallinna turgudel kodumaiste õunte kilo eest kuni 36 krooni, mida ei ole suutnud langetada ka odavad Poola ja Leedu õunad.

Tallinna Keskturul müüdi nädalavahetusel Eesti õunu hinnaga kuni 36 krooni kilo, samas kui Poolast ja Leedust sissetoodud kvaliteetsete punaste õunte kilohind algas viiest kroonist, kirjutab Postimees.

«See on ju loomulik, et Eesti õunte hind on üle 30,» ütles keskturul kuldrenette, trebuusid ja safran-pepin-õunu müünud Juhan, kes oma perekonnanime avalikustada ei soovinud. Tema hinnangul on hinna kõrgeks ajanud kohalike õunte vähesus.

Eesti õunte hinda Juhan kõrgeks ei pidanud. «Ostjaid igatahes jagub,» kinnitas ta ning nagu kinnituseks astus samal hetkel leti ette blond keskealine naine, kes palus endale kaaluda kilo trebuusid, makstes kauba eest kõhklemata üle 30 krooni.

Eesti suuremate õunakasvatajate kinnitusel on tänavune saak niru. «Eesti õunu saab praegu osta põhiliselt turult,» kinnitas Eesti suurimate õunakasvatajate hulka kuuluva ASi Rõngu Aed juhatuse esimees Hillar Hänilane.

Samas müügil olevad odavad importõunad ostetakse Hänilase andmetel Poolas aga kokku hinnaga 2,5 kuni 3 krooni kilo eest. «Eesti õunad on kindlasti puhtamad,» tõstis ta esile põhjuse, miks kodumaiseid õunu vaatamata krõbedale hinnale ja sissetoodud õunte rohkusele ostetakse. «Meie põllumehel pole raha mürkide ostmiseks.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing