Sakala: padja- ja tekivabrik loob Viljandisse 70 töökohta

05. oktoober 2004, 08:36

Osaühing Delux Domotex avab täna õhtul pidulikult oma teise tehase, kus töö on käinud juba poolteist aastat.

Firma juhataja Tiia Varjundi sõnul on osaühingu Silindia töömehed hoonet, mis kunagi oli mõeldud remondi- ja ehitusvalitsuse garaa?ideks, juba kaks aastat järkude kaupa ümber ehitanud ja peaaegu sama kaua on seal käinud ka tootmine, kirjutab Sakala.

Mõne nädala eest sai valmis niinimetatud kolmas lööv ning seepärast otsustas firma Soomest pärit omanik Göran Valdemar Sjöholm korraldada avamispeo, millel teiste hulgas osalevad Eesti välisminister Kristiina Ojuland ja Maroko suursaadik Soomes.

«Teine tähistamise põhjus on see, et alates 22. septembrist on osaühingu nimele lisatud Soome emafirma kaubamärk Delux,» selgitas Varjund.

Ettevõtte juhi andmetel on Raua tänaval asuva vabriku kinnistu ostmine ja hoone korrastamine seni maksma läinud 7,4 miljonit krooni ning umbes miljoni eest tööd seisab veel ees.

5100 ruutmeetri suuruse hoone ümberehitamiseks kulunud summale lisandub investeering seadmetesse. Varjundi andmetel maksid ainuüksi kolmanda löövi tarvis liisitud liinid 4,2 miljonit.

Avamispeost hoolimata ei ole 115 töötajaga vabrik veel valmis. Nii näiteks kohendatakse kontorihoone esimest korrust tootmiseks, sest spordirõivaid valmistav aktsiaselts Ilves-Extra soovib Domotexilt allhanke korras jopedele tepitud voodrimaterjali osta.

Et padjatootmist kavatsetakse aasta lõpuks tõsta praeguselt kahekordseks ehk 10 000 padjani, siis on vaja rohkem õmmelda ka padjakotte. Selleks peab firma käesoleva aasta jooksul leidma 20?30 õmblejat. Kui lisada kolmanda löövi töösse laskmiseks palgatud 20 inimest, kerkib tänavuse teise poolaasta jooksul loodud töökohtade arv 70ni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing