Itaalia pakub Eneli aktsiad Jaapani väikeinvestoritele

Romet Kreek 06. oktoober 2004, 00:00

Itaalia valitsus plaanib müüa 20 protsendi suuruse osaluse Enelis, mille turuväärtuseks on umbes 8,1 mld eurot (126,7 mld krooni).

Itaalia rahandusministeerium plaanib Milanos aktsiapakkumise presentatsiooni. Tõenäoliselt on tegu selle aasta maailma suurima aktsiaemissiooniga.

?See on tähtis samm laiendamaks aktsionäride ringi,? ütles Banco Sardegna fondijuht Paolo Wenk. ?Firma kardab, et Euroopa ei suuda kõiki neid aktsiaid alla neelata.?

Jaapanis korraldavad Eneli aktsiamüüki Nomura Holdings ja Daiwa Securities Group. Müügile peab oma nõusoleku andma Jaapani turujärelevalve.

Vaatamata aktsiate müügikavale Jaapanis ei kavatseta aktsiaid noteerida Tokio börsil.

See oleks esmakordne juhtum, kui Itaalia pakub oma firma aktsiaid Jaapani erainvestoritele.

Prantsusmaa ja Saksamaa valitsused on varemgi müünud osa aktsiaid Jaapanisse. Näiteks pakkus Saksamaa valitsus 2000. aastal Deutsche Posti aktsiad Jaapani investoritele.

?Jaapani investorid on suured säästjad ja nad armastavad heade dividendidega suuri firmasid,? ütles Eneli finantsdirektor Fulvio Conti.

Eneli juhatuse esimees Paolo Scaroni ütles, et firma plaanib jätkata heldet dividendipoliitikat.

Eneli aktsiamüüki korraldavad Merrill Lynch, Mediobanca, Goldman Sachs ja Morgan Stanley. Itaalia rahandusministeeriumi nõustab investeerimispank Lazard.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing