EPL: Kümme pettunud rahvaliitlast lahkub erakonnast

06. oktoober 2004, 07:54

Kümme Rahvaliidus ja selle esimehes Villu Reiljanis pettunud rahvaliitlast lahkub erakonnast.

Lahkujad toovad põhjuseks, et partei on muutunud Reformierakonna ja Res Publica poliitika pimesi elluviijaks, kirjutas Eesti Päevaleht.

?See, mis praegu erakonnas toimub, on täielik pornograafia,? ütles üks grupi eestvedajatest Robert Vill. ?See diskrediteerib lääneliku demokraatia mudelit.?

Eilses ühisavalduses väidavad lahkujad, et Rahvaliidu huvid müüdi siis, kui rahvaliitlastest siseminister võttis täita Res Publicasse kuuluva peaministri korralduse minna jõuga eesti inimeste vastu Lihulas, vahendas Delfi.

Liikmed heidavad ette, et Euroopa Liiduga ühinemise referendumi eel muutsid vennad Reiljanid ja nende lähikond järsult oma seisukohti. ?Eurokriitikutest said eurooptimistid. Sellega peteti kõiki neid inimesi, kes veel Riigikogu valimistel olid andnud oma hääle Rahvaliidu kui eurorealistide partei poolt,? seisab avalduses.

Samuti arvavad allakirjutanud, et Tallinna valijad ei ole andnud RL mandaati fraktsiooni moodustamiseks volikogus. ?Lõhkudes Keskerakonna ühtsust Tallinna volikogus, täidab Rahvaliit Res Publica tellimust.?

Robert Villi sõnul ei ole lahkuvatel liikmetel konkreetset tegevusplaani. ?Mulle on paljud öelnud, et püüavad olla mõnda aega apoliitilised, eemal parteilistest mängudest.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing