Elukoha registreerimine võib kohustuslikuks muutuda

06. oktoober 2004, 14:26

Valitsuse homsel istungil tuleb arutlusele ka eelnõu, mille kohaselt peavad inimesed jälle oma elukohta registreerima hakkama.

Eelnõus on kirjas, et elukohaandmete kvaliteedi parandamiseks sätestatakse rahvastikuregistri objektiks oleva isiku kohustus tagada enda ja oma alaealiste laste ning eestkostetavate elukoha aadressi õigsus rahvastikuregistris.

Seni on erinevad tõlgendused jätnud lahtiseks, kas isikul on kohustus oma elukoha aadress rahvastikuregistrile esitada või mitte. Samuti on selguse huvides eelnõus määratletud aeg, mille jooksul peaks isik oma elukoha muudatuse rahvastikuregistris kajastama.

Selleks, et kindlustada isikule võimalus elukohateate esitamiseks, on eelnõus sätestatud ruumi omaniku kohustus anda nõusolek ruumi aadressi kandmiseks rahvastikuregistrisse, kui isikul on ruumi omanikuga suuline üürileping või tasuta ruumi kasutamise leping. Kui isik elukohateate esitamiseks omaniku nõusolekut ei saa, on eelnõus uuenduslikuna ette nähtud võimalus esitada see omaniku nõusolekuta ja sätestatud vastav elukohateate menetlus.

Samuti on valitsuse homsel istungil arutlusel reservväelaste suhtes rakendatav Eestist lahkumise keelu eelnõu.

Määruse eelnõu esitatakse eesmärgiga õiguslikult reguleerida reservväelaste suhtes sõjalise valmisoleku tõstmisel või mobilisatsiooni läbiviimisel rakendatava Eestist lahkumise keelu rakendamist.

Reservväelastele tahetakse panna ka kohustus teatada oma elu- ja töökoha ning sidevahendite andmed.

Määruse eelnõus tehakse ettepanek sätestada reservväelasele kohustus teatada riigikaitseosakonnale sõjalise valmisoleku tõstmisel või mobilisatsiooni läbiviimisel oma elu- ja töökoha ning sidevahendite andmed. Sellega tagatakse reservväelase kättesaadavus ning võimalus läbi viia sõjaaja üksuste formeerimine ohuolukorras nii, et see oleks laiema avalikkuse eest varjatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing