Raivo Sormunen • 6. oktoober 2004 kell 22:00

Võlakirjaemissioon rõõmustas investoreid

Hansapanga aktsia tõusis eile juba viienda rekordilise sulgemistasemeni viimase üheteistkümne tööpäeva jooksul.

Aktsia uueks päevalõpu kõrgtasemeks oli 117,35 krooni ja päevasiseks rekordiks 118,13 krooni. 1,35protsendine hinna tõus kasvatas ettevõtte turuväärtust poole miljardi krooni võrra ehk peaaegu terve Rakvere Lihakombinaadi või Harju Elektri koguväärtuse võrra.

Aktsia tõusu taga oli teisipäevane ülimalt hästi õnnestunud võlakirjade emissioon, mille mahtu suurendati tänu neljakordsele ülemärkimisele 500 miljonilt eurolt 750 miljoni euroni (11,7 miljardit krooni). Tänu tugevale nõudlusele õnnestus pangal saada ka raha odavalt kätte (hinnaga kolme kuu Euribor + 0,26%) ning kõik see tõstis kokkuvõttes usaldusväärsust panga vastu. Lisaks võib pank tänu suuremahulisele emissioonile pääseda paremini uute investorite huviorbiiti. Näiteks eile kirjutati peale finantsuudisteagentuuri Bloomberg Kesk- ja Ida-Euroopa päevasisese börsikommentaari panga võlakirjaemissioonist pikalt ka Financial Timesis. See leht on aga peaaegu iga maailma suurema investori laual.

Viimaste päevade huvitavate uudistena võib välja tuua ka Tallinna Kaubamaja üleeilse teate, et kasvatab oma tütarettevõtte A-Selveri müügipinna 2007. aasta lõpuks kahekordseks. Kuna Tallinna Kaubamaja avas alles kevadel oma laiendatud pinna Viru keskuses ja 2005. aasta augustiks lõpetatakse ehitustööd Tartu Kaubamajas, võib seda pidada üsnagi agressiivseks laienemispoliitikaks, mille eduka elluviimise korral on aktsial hea tõusupotentsiaal.

Arvestades A-Selveri üheksa kuu 890 miljoni kroonist netokäivet, võiks 2007. aastal ulatuda keti käive 2,4 miljardini, kui müük ruutmeetri kohta ei kasva. Juhul kui Tallinna ja Tartu Kaubamaja suudavad sama kiiret kasvu näidata, võib 2007. aastaks kaubanduskontsernile oodata ehk juba ligi 4 miljardi kroonist käivet, mis on 2,3 korda enam kui 2003. aastal.

Hetkel kuum