EPL: Riik tahab luua eeskuju roheliste riigihangetega

07. oktoober 2004, 07:49

Rahandusministeerium on ette valmistamas riigihangete seaduse muudatusi, mis võtaks peale soodsama hinna arvesse ka hanke keskkonnasõbralikust.

Nii näiteks võib riik asuda tulevikus mõne hoone ehitamisel eelistama mitte seda ettevõtjat, kes suudab hoone odavamalt valmis ehitada, vaid hoopis seda, kes suudab ehitada keskkonda säästvamalt, kirjutab Eesti Päevaleht.

Roheliste riigihangete seadustamine pole keskkonnaministeeriumi abiministri Olavi Tammemäe sõnul Euroopas midagi uut. ?Valdkondi, kus rohelisi riigihankeid teostatakse, on palju. Kõige sagedamini kasutatakse seda parameetrit ehk sõiduautode soetamisel.?

Nii näiteks viisid hiljuti Rootsi, Taani ja Saksamaa kohalikud omavalitsused läbi ühise rohelise hanke, mille käigus soetati elektriautod. ?Hanke eesmärk oli säästa keskkonda ja anda eeskuju. Kuna pakkumine oli aga sedavõrd massiivne ja autofirma jaoks atraktiivne, oli lõpptulemuseks see, et linnavalitsused said keskkonnasõbralikud autod sama odavalt kui oleks tavaliste autode ostmine maksma läinud,? rääkis Tammemäe.

Seega ei pruugi Tammemäe väitel keskkonnasõbralik riigihange ilmtingimata tähendada kallima hanke eelistamist. Tammemäe tähelepanekuga nõustus ka rahandusministeeriumi riigiabi ja riigihangete talituse juhataja Aime Võsu.

?Roheline või siis keskkonnahoidlik riigihange ei pruugi alati kallim olla ja kindlasti ei peagi madalaim hind olema ainus pakkumise hindamise kriteerium,? lisas Võsu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing