EPL: Tallinn asus seadusliku peremeheta seisvat linnamüüri endale haarama

07. oktoober 2004, 07:54

Tallinna elamumajandusamet võttis peremeheta ehitisena arvele kolm lõiku linnamüüri ning Köismäe, Plate, Eppingi ja Grusbeke-taguse tornid.

Peremehetust linnamüürist hõivas linn 164-meetrise lõigu Suurtüki tänavast põhja poole käesolevaks ajaks lammutatud Renteni tornini ja müürilõigud Suurtüki tänavast lõuna poole pikkusega 74,7 meetrit ja 3,9 meetrit, kirjutab Eesti Päevaleht.

Elamumajandusameti juhataja asetäitja Priit Pärtelpoja sõnul on müüri ja tornide peremeheta ehitisena arvele võtmine vajalik, et linnavalitsus saaks määrata peremeheks kultuuriväärtuste ameti või linnaosa ning taotleda müürialuse maa linna omandisse.

?Seda oleme kontrollinud, et need linnamüürilõigud, millest juttu, kuulusid enne 1940. aastat Tallinna linnale,? kinnitas Pärtelpoeg. Vastuväidete esitamiseks on aega detsembri alguseni, võimalikke protestijaid ei tahtnud Pärtelpoeg nimetada. ?Võib-olla mõne koha peal on kasutaja sees, aga tihtipeale on need sellised müürilõigud, et läbinisti kivist,? sõnas ta.

Mullu suvel lahvatas linna ja ehitusfirma Restor vahel tüli praegu peremehetuks nimetatud linnamüüriäärse maa täisehitamise pärast. Restoril on esimene osa ridaelamuboksidest Plate ja Eppingi torni vahel välja ehitatud. Eppingi ja Grusbeke-taguse torni vahelise osani ei jõutud, enne tühistas linnavalitsus linnamüüri-äärse hoonestuse rekonstrueerimiseks antud ehitusloa.

Tallinna halduskohus otsustas jätta rahuldamata Restori kaebuse, mis taotles Suurtüki 4c kinnistu ehitusloa kehtetuks tunnistanud linnavalitsuse korralduse tühistamist, sest firma oli omavoliliselt muinsuskaitsealal lammutanud ja ehitas sisuliselt uusi hooneid.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing