Andres Kärssin • 7. oktoober 2004 kell 10:27

Saksa Vereins- und Westbank avas Tallinnas filiaali

Neljapäeval avas ametlikult oma Tallinna-filiaali Saksa suuruselt teise pangagruppi HypoVereinsbank kuuluv Vereins- und Westbank.

Kahe ja poole aasta eest Eestisse saabunud Vereins- und WestbankŽile (VuW) annab senise esinduse laienemine panga filiaaliks õiguse saada täieõiguslikuks pangandusturu osaliseks koos võimalusega kaasata hoiuseid ja anda välja laene.

VuW Tallinna filiaali juhi Frank Marcuse sõnul on eelkõige tegemist nishipangaga, kes ei konkureeri kokku 80 % turust omavate Hansa- ja Ühispangaga ning kelle tulemuslikkust saab omanik mõõta kasumi suurusega.

VuW sihtgrupiks Eestis on keskmised- ja suured ettevõtted, samuti finantseeritakse rahvusvahelisi kaubandustehinguid. VuW laenude ja garantiide portfell on Eestis praegu ligi 100 miljonit eurot (1,5 mld kr), Balti riikides kokku 500 miljonit eurot (7,8 mld kr). Marcuse sõnul nähakse klientidena näiteks tööstusettevõtteid aastakäibega 8-10 miljonit eurot (125-150 mln kr) ja kaubandusettevõtteid käibega nii 15 miljonit eurot (235 mln kr).

Eesti-portfellist moodustab 20% kinnisvarasektor, 20-30% infrastruktuuri- ja tarnspordiettevõtted ning ülejäänu on kaubandus- ja tööstusettevõtted, ütles Marcus. Neist tuntuim on Ülemiste kaubanduskeskuse projekt, kus Saksa pank osales laenusündikaadis.

Panga Tallinna filiaalis hakkab tööle ligi 30 inimest, hetkel on ametis 24 töötajat.

Hetkel kuum