Peeter Raidla • 7. oktoober 2004 kell 12:49

Shoti politsei vahistas Eestist pärit illegaalsed töölised

Shotimaal vahistati kolmapäeval politseioperatsiooni käigus kolm jõugujuhti ja 58 võõrtöölist, kelle seas oli ka Eestist pärit isikuid.

PM Online kirjutas viitega Shoti ajalehele The Scotsman, et operatsioon oli suunatud taludes illegaalse tööjõu kasutamise vastu. Ajalehe teatel oli vahistatute seas mehi ja naisi Venemaalt, Gruusiast ning Euroopa Liidu riikidest Poolast, Leedust, Eestist, T?ehhist ja Slovakkiast. Kinnipeetute hulgas oli nii teismelisi kui ka 50-aastaseid. Farmitöölistele maksti ülimadalat palka ja neil tuli elada äärmiselt kehvades tingimustes, sageli mitmekesi ühes toas.

Kolmapäeva varahommikuses haarangus osales 170 politseinikku. Operatsiooni käigus kontrolliti kümmet Edinburghi ümbruse maja. Politsei oli luureandmete kogumisega tegelenud mitu kuud.

The Scotsmani väitel arvavad politseiametnikud, et illegaalide põllutöö eest maksti tasu peamiselt jõugujuhtidele, kelle tulud operatsiooni juhtinud politseiülema Stephen Wardi sõnul ulatuvad miljonitesse naeltesse.

Wardi sõnul kavatseb Shoti politsei selliseid haaranguid teostada ka edaspidi. Kohalikesse politseijaoskondadesse ülekuulamiseks toimetatud immigrandid saadetakse maalt välja.

Suurbritannia hakkas illegaalsele tööjõule ja seda vahendatavatele isikutele teravdatud tähelepanu pöörama pärast seda, kui aasta alguses hukkus Lancashire?s 20 hiinlasest merekarbikorjajat.

Hetkel kuum