PM: Lihula viis valitsuse toetuse alla

08. oktoober 2004, 08:08

Lihula mälestussamba ümber puhkenud skandaal vähendas valijate silmis valitsuse usaldusväärsust, kuid erakondade ja politsei toetusele see mõju ei avaldanud.

Sotsioloog Liisa Talving nimetas mõnevõrra üllatavaks, et Lihula sambaskandaal ei mõjutanud erakondade reitingut, küll aga vähenes valitsuse toetus nelja protsendipunkti võrra. See viitab tõsiasjale, et inimesed peavad vastutavaks tervet valitsust, kirjutab Postimees.

ASi Turu-uuringud septembrikuise küsitluse järgi usaldab valitsust 50 protsenti valijatest. Valitsus oli ka ainuke institutsioon, kelle toetus võrreldes augustikuise küsitlustulemusega kahanes.

Keskkonnaminister Villu Reiljan ütles, et peab toetuse vähenemise põhjuseks Lihulas toimunut. «Valitsusel on kohustus teha ka ebapopulaarseid otsuseid ning seekord oli valida vaid halva ja väga halva otsuse vahel,» mainis Reiljan. Ta lisas, et valitsus on teinud juhtunust omad järeldused.

Püsima on jäänud ka Sotsiaaldemokraatide europarlamendi valimistel saavutatud edu, nende poolt hääletaks iga kümnes valija. Isamaaliidu ja Rahvaliidu toetus on seitse protsenti. Endiselt on parlamendierakondadest madalaim toetus Res Publical, kes augustis ületas napilt valimiskünnise ning kelle seekordne toetajaskond ulatus kuue protsendini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing