PM: Prügiarve võib tulla ka ilma teenust tellimata

08. oktoober 2004, 08:08

Omavalitsuste valitud prügivedajatel on tulevast aastast võimalik minimaalne prügiarve esitada ka neile inimestele, kes kogumisringiga liitunud ei ole.

Kevadel jõustunud jäätmeseaduse kohaselt on kõigil tiheasustusaladel elavatel inimestel kohustus liituda jäätmeveosüsteemiga. Seda aga alates hetkest, kui kohalikud omavalitsused on igale piirkonnale oma vedaja leidnud, kirjutab Postimees.

Selle tarvis peavad omavalitsused veel käesoleval aastal korraldama konkursid prügiveofirmade leidmiseks. Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eegi sõnul loobki see võimaluse, et prügivedaja saab minimaalarve esitada ka neile, kes ise jäätmeveoks otseselt midagi teinud ei ole ning näiteks oma maja juurde prügikasti välja ei pane.

«Kui suur minimaalarve aga olema saab, sõltub juba omavalitsuse ja vedaja vahelisest lepingust,» lausus Eek. «See, et iga inimene korralikult oma jäätmete äraveo eest hoolitseb, on euroopalik tava ja normaalne suhtumine keskkonda.»

Seni ei ole kohalikud omavalitsused jäätmevedajate leidmise nimel väga aktiivselt tööd teinud ning vastavad konkursid on enamusel veel välja kuulutamata. Seaduse järgi on nende korraldamiseks aega selle aasta lõpuni ning Eegi hinnangul võiks tuleva aasta kevadeks omavalitsustel juba ka lepingud olemas olla.

Eegi sõnul jätab seadus aga neile, kes suudavad tõepoolest ära tõestada, et neil prügi üldse ei teki, võimaluse taotleda enda kohustusest vabastamist. «Seda näiteks juhul kui pikemat aega hoonet elamuna ei kasutata,» lausus ta. «See on paindlik säte, mille näiteks Soome hiljuti ära tahtis kaotada.»


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing