Soome Inchcape ostab Esma Auto Mazda sõidukite jaemüügitegevuse

08. oktoober 2004, 15:33

Inchcape Motors Finland Oy (IMF), Mazda sõiduautode importija ja edasimüüja Eestis, ostab Esma Auto Mazda sõiduautode jaemüügitegevuse Tallinnas ja Tartus.

Tehing on kavas sõlmida 2004. aasta oktoobri lõpuks. IMF on eelnevalt sõlminud koostöökavatsuste lepingu ka aktsiaseltsiga Vilojett Tallinnas, eesmärgiga omandada ettevõtte jaemüügitegevus. Ka see tehing peaks olema lõpule viidud selle kuu lõpuks, teatas Inchcape.

IMFi emafirma Inchcape plc on praeguseks edukalt ühendanud edasimüügi ja jaemüügitegevuse paljude riikide suuremates linnades. IMFi tegevdirektori Kari Mattila sõnul on firmal hea meel sõlmida koostöökavatsuste leping Esma Autoga. ?Plaanime ühendada edasimüügi jaemüügiga ka Eesti pealinnas Tallinnas vastavalt Inchcape plc globaalsele strateegiale, mis näeb ette igas riigis võtmeturgude loomist,? märkis Mattila.

AS Esma Auto omanik Ralf Õng ütles, et tegemist on igati positiivse arenguga. ?Olen veendunud, et see on kasulik Mazda kaubamärgi edasisele käekäigule. Samuti on mul hea meel, et meie koostöö Inchcape?iga jätkub ? tehingu ühe osana rendime oma müügisalongid IMFile,? lisas ta.

AS Esma Auto on Mazda sõiduautode edasimüüja Eestis alates 1994. aastast. Esma Auto annab tööd 60 inimesele, firma müüs 2003. aastal 758 uut Mazda sõidukit ja ettevõtte müügikäive ulatus 240 miljoni kroonini. IMF Baltimaade müügidirektori Heikki Vuorineni sõnul on Mazda käesoleva aasta esimese kaheksa kuu turuosa 8,4%, mis on üks suuremaid Euroopas. ?Mazda edasimüüjad Eestis on olnud väga head partnerid ja teinud palju jõupingutusi selleks, et kujundada Mazda kaubamärgist üks hinnatumaid Eestis. Meil on hea meel tervitada kõiki töötajaid Inchcape?is,? lausus Vuorinen.

Inchcape Motors Finland (IMF) kuulub rahvusvahelisse kontserni Inchcape plc. IMF on ühtlasi Mazda, Jaguari ja Land Roveri automarkide eksklusiivne importöör ning edasimüüja Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus. Soomes tegeleb IMF ka Mazda, Jaguari ning Land Roveri jaemüügiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing