Alvar Jõgeva • 10. oktoober 2004 kell 22:00

Dollar kaotas kiiresti väärtust

Dollari kurss tegi pärast oodatust nõrgema tööjõuraporti avaldamist . Jaapani jeeni suhtes tegi Ühendriikide valuuta läbi aasta suurima kukkumise.

USA majanduses lisasandus septembris 96 tuhat töökohta, mis jäi tugevalt ootustele alla. Nõrk tööjõuraport tõstis esile spekulatsiooni, et USA keskpank tõstab sel aastal veel üks kord baasintressi, varem peeti võimalikuks ka kahte intressitõusu.

Bloombergi poolt küsitletud 74 analüütikut ootasid keskmiselt 148 tuhande uue töökoha loomist. Seega valmistas tööjõuraport pettumuse. Raporti kohaselt püsis tööpuudus 5,4 protsendi tasemel.

Jaapani jeeni vastu nõrgenes dollar 1,5 protsenti, tasemeni 109,45. See on suurim kukkumine alates eelmise aasta 22. septembrist. Dollar nõrgenes ka euro suhtes protsendi võrra. Ühe euro eest sai 1,2407 dollarit. Dollar nõrgenes ka teiste oluliste valuutade vastu, nende seas Kanada dollar tugevnes 80 USA sendini, mis on enam kui kümne aasta kõrgeim tase.

Novembri intressifutuurid olid 1,89 protsendi tasemel ehk teisisõnu ootavad turuosalised 82protsendilise tõenäosusega veerandprotsendilist intressitõusu 10. novembri keskpanga istungilt. Detsembri futuurid tegid läbi kiire languse, teise 0,25 protsendilise intressitõusu tõenäosuseks hinnatakse 24 protsenti.

Dollar on euro suhtes püsinud alates juunist kauplemisvahemikus, kõikudes tasemete 1,20 ja 1,2460 vahel. Arvatakse, et kurss koridorist välja ei murra.

Hetkel kuum