Villy Paimets • 10. oktoober 2004 kell 22:00

Tartu Kaubamaja ehitus kulgeb kavandatud rütmis

AS Skanska EMV poolt Tartu kesklinna ehitatavasse kaubamajja tuleb müügipinda 14 400 ruutmeetrit. ?Kokku kulub Tartu Kaubamaja valmimiseks ca 350 miljonit krooni,? ütles Tallinna Kaubamaja ASi juhatuse esimees Raul Puusepp. ?Sealhulgas nii omavahendeid kui ka laenuraha.?

Tallinna Kaubamaja AS emiteeris 30. septembril pooleaastase tähtajaga kommertspabereid 15 miljoni krooni suuruses mahus. Võlakirja nominaalväärtus on 10 000 krooni ning diskonteeritud intressimäär 3,8% aastas. Raha kasutatakse kontserni käibevahendite finantseerimiseks, teatas Kaubamaja Tallinna börsile.

Samal ajal müüs Selver ka kahe kaupluse alused kinnistud, teenides tehinguga 40,3 miljonit krooni kasumit. Põhivara müügist saadav raha paigutatakse Tartu Kaubamaja arendusprojekti, öeldi börsile saadetud teates.

Võimaliku aktsiakapitali laiendamise kohta ütles Puusepp, et hiljuti muudeti põhikirja nii, et tekkis õigus kolme aasta jooksul aktsiakapitali laiendada. ?Jah, nii võiks öeldagi ? meil on see võimalus,? ütles Puusepp.

?Täna oli just koosolek, kus arutasime Tartu Kaubamaja asju,? ütles Puusepp. ?Kõik läheb plaanitult, ehitus püsib graafikus.? Tartu Kaubamaja valmib praeguste plaanide kohaselt juba vähem kui aasta pärast, 2005. aasta septembris. Ise hakkab Kaubamaja uuest kaubanduskeskusest kasutama umbes poolt, ülejäänud pinnad antakse rendile. ?Eellepinguid veel ei ole,? vastas Puusepp küsimusele võimalike eellepingute kohta. ?Aga läbirääkimised käivad.?

Samasse kontserni kuuluv A-Selver kavatseb kolme aastaga kaupluste arvu kahekordistada, uued Selverid planeeritakse avada Tallinnas, Tartus, Narvas, Jõhvis, Võrus, Valgas ja ka teistes Eesti piirkondades.

Merimetsa ja Torupilli Selverite kinnistute müüki Baltic Property Trust A/S ja Baltic Property Trust Secura A/S tütarettevõtetele kommenteerides ütles Puusepp, et kindlasti mitte ei torma Selver nüüd ülejäänud kinnistuid maha müüma. ?Me oleme ikka kaubandusettevõte, aga see ei tähenda, et me iga hinna eest kinnisvara müüma hakkaksime,? ütles Puusepp. ?Igal pool lihtsalt pole võimalik rentnik olla.?

Kuid tulevased Selverid, järgmise kolme aasta jooksul on Teil ju plaanis kümnekonna kaupluse võrra laieneda, kas need lasete juba kellelgi teisel ehitada ning ise hakkate lihtsalt rentima? ?Nii kuidas võimalik on, lahendusi on erinevaid, me oleme paindlikud,? jäi Puusepp tuleviku suhtes napisõnaliseks, ikkagi börsiettevõte ning ei tohi liiga palju lobiseda.

Reedel jõudsid Soome ajalehe Kauppalehti vahendusel Eestisse tagasi ka kuuldused, et Leedu päritolu kauplustekett VP Market kavatseb ära osta Selveri keti ja ühtlasi ka Soome laieneda. Selveri keti juht Ain Taube ütles eelmisel teisipäeval Äripäevale, et pole VP Marketilt ostupakkumist saanud.

Hetkel kuum