Maksuamet avastas tänavu 187 miljoni eest kuritegusid

11. oktoober 2004, 14:44

Maksu- ja tolliameti uurimisosakond on sel aastal saatnud kohtu ette 120 maksukuritegudes ja salakaubaveos süüdistatavat ja kahtlustatavat.

Kokku on amet avastanud ligi 187 miljoni krooni suuruse kahju tekitamise nende poolt, teatas maksuamet.

Üheksa kuuga on maksuhaldur lõpule viinud ja prokuratuuri saatnud 82 kriminaalasja 155 kuriteoepisoodiga. Tulumaksuseaduse rikkumisega seotud kuriteoepisoode on maksuhaldur tuvastanud 20, käibemaksuseaduse rikkumisi on avastatud 18 ja sotsiaalmaksuseaduse rikkumisi kuues episoodis.

Salakaubaveoga seotud kriminaalasjades on menetlus lõpule viidud 44 ja narkokuritegusid puudutavaid kriminaalasju on prokuratuuri saadetud neli.

Lõpule viidud kriminaalasjades on avastatud kokku 186,6 miljoni krooni suurune kahju tekitamine riigile, millele lisandub 11 miljonit krooni potentsiaalselt tekitada võidud kahju. Kohtumenetlusse jõudnud kriminaalasjadest kuues oli riigile tekitatud kahju suurem kui 10 miljonit krooni.

Üheksa kuu jooksul võeti menetlusse 180 uut kriminaalasja.

Septembri lõpu seisuga oli maksuhalduri uurimisosakonna menetluses 150 kriminaalasja, milles uurimisaluseks riigile tekitatud võimalikuks kahjusummaks on hinnanguliselt kokku 432,6 miljonit krooni.

Selle aasta üheks kuu suurimat maksupettust puudutav kriminaalasi saadeti kohtusse juuni teisel poolel ja selles on kokku 50,5 miljoni kroonise kahju tekitamise süüdistus esitatud Itaalia päritolu ärimehele Ernesto Achille Preatonile, jurist Aivar Pihlakule ja nende tegevusele kaasa aidanud Pro Kapital Grupi töötajale Angelika Annusele.

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna juhataja Enriko Aava sõnul on maksuhalduri uurijad sel aastal enim keskendunud organiseeritud kuritegevuse kontrolli all olevate ja toimivate kuriteoskeemide lahtiarutamisele.

'Eesmärgiks on läbi variisikute jõuda maksukuritegude tegelike organiseerijateni ja nad vastutusele võtta,' ütles Aav.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing