Esimene Tehnoloogia Arenduskeskus (TAK) sai finantseerimislepingu

Inno Tähismaa 12. oktoober 2004, 14:34

Täna allkirjastasid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ja OÜ ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskus finantseerimislepingu.

Lepingu tulemusena käivitub Eesti esimene tehnoloogia arenduskeskus, teatas EASi esindaja. Leping annab 7-le elektroonika- ja infotehnoloogiaettevõttele koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga ja ASiga Cybernetica võimaluse riigi toetusel läbi viia alus- ja rakendusuuringuid ning osaleda rahvusvahelistes innovatsiooniprojektides.

Tehnoloogia arenduskeskuste programmi raames finantseerib EAS ettevõtete ning teadusasutuste poolt ühiselt asutatud ja juhitud tehnoloogia arenduskeskuseid. EAS direktori tehnoloogia arenduse alal Madis Võõras ütles pressiteate vahendusel, et Eesti ettevõtjail ja teadlastel on suuri eeldusi osaleda erinevates rahvusvahelistes innovatsiooni koostööprojektides. ?Ajud ja ideed on meil olemas ning kui saame seda rahaliselt toetada, siis on Eestil potentsiaali tõusta innovatsiooniriikide hulka,? sõnas Võõras.

Võõrase sõnul jääb Eesti oma innovatsiooni väljundilt inimese kohta veel arenenud riikidest olulisel määral maha. ?Väga tähtis on, et teadus- ja arendustegevusse investeeriks nii riik kui ettevõtjad, sest arendustegevuse sihiks on jõuda turule just läbi ettevõtluse. Riigi toetus peab olema katalüsaatoriks ettevõtjate investeeringutele,? ütles Võõras.

Täna loodud keskuse töös osalevad teadusasutusena Tallinna Tehnikaülikool ja AS Cybernetica. Lepingu alusel finantseeritakse ühiselt erinevaid uurimisprojekte, mis käsitlevad signaalitöötluse meetodeid ning sardsüsteemide tarkvara ja nende erinevaid rakendusi. Sardsüsteemi moodustavad näiteks mikroprotsessorid, milliseid on kaasaegses autos ca 60.

Tehnoloogia arenduskeskuste loomine on EASi Tehnoloogia Arenduskeskuste (TAK) programmi elluviimise tulemus. Programm avati Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt taotlejatele 2003. aasta jaanuaris. Tehnoloogia arenduskeskuste põhitegevuseks on keskuse asutanud partneritele vajaliku teadus- ja arendustegevuse elluviimine, kusjuures erinevalt EASi teadus-ja arendustegevuse projektide toetamise programmist finantseeritakse siin riigi poolt ka alusuuringuid.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus on Eesti riikliku ettevõtluse tugisüsteemi üks institutsioone pakkudes ettevõtjatele, teadusasutustele, avalikule ja kolmandale sektorile finantseerimistooteid, nõustamist, koostöövõimalusi ja koolitust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing