Ametiühingud peavad mõistlikuks töötuskindlustusmakse vähendamist

ÄP 13. oktoober 2004, 00:00

Keskliit peab saadetud pressiteates otstarbekaks teha töötukassa nõukogule ettepanek vähendada töötajate maksekoormust ning alandada töötajatelt kinni peetavat kindlustusmaksemäära 0,3 protsendipunkti võrra (0,7% palgast praeguse 1,0% asemel).

Põhjenduseks on asjaolu, et laekumised töötuskindlustusmaksetest on seni olnud suuremad kui töötukassast väljamakstud kindlustushüvitised, mille tulemusena on kujunenud piisav reserv.

Töötuskindlustuse seaduse muutmiseks teeb ametiühingute keskliit kolm ettepanekut. Esiteks, pikendada 12 kuu võrra ehk kolme aastani aega, mille jooksul töötajal on võimalik koguda kindlustushüvitise saamiseks nõutavat 12kuulist kindlustusstaa?i. Teiseks, töötu abiraha saamine ei tohi nullida töötuskindlustusstaa?i. Ja kolmandaks, tõsta 10 protsendipunkti võrra töö kaotanutele makstava hüvitise määra.

Praeguse korra kohaselt makstakse töötuks jäämise korral esimesed 100 päeva 50% viimase 12 kuu jooksul laekunud keskmisest sissetulekust ja järgmised 80 päeva 40%. Ametiühingute ettepanek on maksta esimese 100 päeva jooksul 60% ja järgneva 80 päeva jooksul 50%.

?Ametiühingute keskliidu pakutavad muudatused kindlustavad ootamatult töötuks jäänule asendussissetuleku, millega omakorda antakse inimesele võimalus keskenduda uue sobiva töökoha leidmisele,? ütles ametiühingute keskliidu esimees Harri Taliga. ?Selline printsiip on kooskõlas ka Euroopa sotsiaalhartas ja Eesti riiklikus tööhõivestrateegias sätestatuga.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing