Manutent: Meil on palju paremaid objekte kui Linnahall

13. oktoober 2004, 13:46

Manutendi juht Märt Vooglaid ütles, et linnavalitsuse otsus tunnistada linnahalli müük nurjunuks jätab teda ükskõikseks.

'Seda protsessi aasta jooksul jälgides oli juba mõnda aega tagasi selge, et linn ja riik siin kokku leppida ei suuda,' ütles Vooglaid. 'Linnahallist ei saanudki müügikõlblikku objekti - selleks oleks pidanud ta saama läbirääkimiste käigus.'

Vooglaid ütles, et täna suhtub ta uudisesse, et linnavalitsus halli müügi nurjunuks kuulutas, rahulikult, peaaegu ükskõikelt.

'150 miljonit on väga suur raha ja nüüdseks oleme sellele leidnud palju paremaid paigutusi. Rõõmuga teeme hoopis selliseid selgeid objekte nagu Rottermanni kvartal,' ütles ta.

Vooglaiu sõnul kavatseb Manutent Rottermannis ehitustegevust alustada järgmisel kevadel.

Täna kiitis Tallinna linnavalitsus heaks otsuse eelnõu, millega tunnistati Linnahalli ja seda ümbritsevate kruntide müük nurjunuks sobivate pakkumiste puudumisel.

OÜ Manutent pakkus Tallinna linnahalli ja seda ümbritsevate kinnistute ostuhinnaks 150 miljonit krooni ja lubas hoonestada kinnistud vastavalt osaühingu äriplaanile, kooskõlas olemasoleva Tallinna üldplaneeringu, tulevikus kehtestatava detailplaneeringu ja lõpliku ostupakkumise tingimustega.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul ei sobinud linnale Manutendi finantsskeem linna kontserdisaali renoveerimiseks, kuna ei vastanud Tallinna eelarvestrateegiale. Samuti pole muinsuskaitseamet nõus järeleandmisi tegema ning kultuuriministeerium linnahalli renoveerimist ja hilisemat ülalpidamist toetama.

Otsuse eelnõu kohaselt tagastab Tallinna elamumajandusamet Manutendile tagatisraha 15 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing