Parimaid jäätmesorteerijad said auhinna

13. oktoober 2004, 17:30

Keskkonnaminister Villu Reiljan andis täna üle Aasta Taaskasutaja auhinnad, millega prügifirma Ragn-Sells juba kolmandat aastat jäätmesorteerijaid tunnustab.

Tänavu said auhinna Reval Hotelligrupi AS, Haapsalu Tarbijate Ühistu, Kesko Food AS, Kirde Hulgikaup AS, Kadrina vallavalitsus ja korteriühistu Kajakas.

?On heameel, et kolm aastat tagasi Ragn-Sellsi poolt algatatud tunnustamisest on tänaseks saanud meeldiv traditsioon, ? ütles Ragn-Sells AS turundus- ja müügijuht Maren Pärn. ?Tahame auhinnaga tänada oma kliente, kes teadvustavad, et meie kõigi poolt igapäevaelus tekitatud jäätmed on meie ühine mure ning vastutus nende edasise saatuse ja puhta elukeskkonna eest lasub meil kõigil.?

Taaskasutaja auhinnad jagunevad suurteks ja väikesteks, kuid on võrdse kaaluga.

Kolm suurt Aasta Taaskasutaja auhinda antakse üle ettevõtetele, kes on aasta jooksul tegelenud jäätmete sortimisega ning andnud olulise panuse erinevate jäätmeliikide - paberi, papi, kile jms taaskasutamisse. Aasta Taaskasutajaks ei saa kandideerida ettevõte, kelle põhiline tootmisjääk on taaskasutatav materjal, näiteks trükikoda.

Kolm väikest Aasta Taaskasutaja auhinda antakse üle organisatsioonidele ja ettevõtetele, kus sorteeritud jäätmekogused on väikesed, küll aga liigiti kogutavate jäätmete nimistu pikk. Olulist rolli mängib auhinnasaaja tahe edendada valikkogumist. Väikese Aasta Taaskasutaja kandidaatideks on näiteks kohalikud omavalitsused, koolid, korteriühistud jne.

Mullu olid silmapaistvaimad taaskasutajad Prisma Peremarket AS, S-Marten AS, Tartu Tarbijate Ühistu, Nõo Vallavalitsus, Paikuse Vallavalitsus ja AS No Rest Kinnisvara.

Ragn-Sells alustas auhindade väljaandmist 2002. aastal, mil esimesed auhinnad pälvisid AS Tallink, A-Selver AS ja AS Eesti Coca-Cola Joogid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing